PO odcina się od Sikorskiego? A skąd! Pod słowami na temat „rozbioru Ukrainy” właśnie podpisał się Rostowski

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Radosława Sikorskiego o rzekomych pomysłach na „rozbiór Ukrainy” z udziałem polskich władz. Głos w sprawie zabrał Jacek Rostowski. Nie… nie odciął się od partyjnego kolegi, lecz stwierdził, że on również myśli dokładnie tak jak Sikorski.

fot. Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Radosław Sikorski w trakcie rozmowy na antenie Radia Zet wypowiadał się na temat wojny na Ukrainie. W pewnym momencie polityk PO, były szef MSZ, został zapytany, czy wierzy w to, że rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy.

Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i pomoc Zachodu, różnie mogło być
- odpowiedział Sikorski.

Skandaliczną wypowiedź Radosława Sikorskiego w sprawie „podziału Ukrainy” błyskawicznie zaczęły wykorzystywać propagandowe, prokremlowskie media. To nie pierwszy raz, gdy europoseł Platformy Obywatelskiej właśnie w taki sposób bryluje w rosyjskich przekazach. Tym razem jest też cytowany przez bliskich współpracowników Putina.

W reakcji na skandaliczne słowa Sikorskiego, szef polskiego rządu, premier Mateusz Morawiecki wezwał opozycję do odcięcia się od tej deklaracji:

Wypowiedź Radosława Sikorskiego nie różni się niczym od rosyjskiej propagandy. Były minister spraw zagranicznych musi ważyć słowa. Oczekuję wycofania tych haniebnych stwierdzeń. Wzywam opozycję do odcięcia się od deklaracji Radosława Sikorskiego.
- oświadczył premier Morawiecki.

Doktryna Sikorskiego

Jak się okazuje Radosław Sikorski nie jest jednak w tej kwestii odosobniony. W szeregach Platformy Obywatelskiej jest więcej osób, przyznających się otwarcie do popierania lansowanej przez niego narracji.

Jedną z takich osób jest Jacek Rostowski, były minister finansów w rządach Tuska i Kopacz.

Myślę tak samo jak Radek Sikorski. Wzywam Mateusza Morawieckiego do powiedzenia nam prawdy na ten temat, bo poszlaki są znaczące, że właśnie tak było.
- napisał na Twitterze.


 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Rosja #Ukraina #wojna #Radosław Sikorski #Jacek Rostowski #totalna opozycja

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo