Minister sportu pogratulował PZPN! "Fernando Santos to selekcjoner z bardzo dobrym CV"

Fernando Santos zostanie jutro ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. "To selekcjoner z bardzo dobrym CV" - ocenił na Twitterze minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk, odnosząc się do informacji medialnych na temat nowego trenera piłkarskiej kadry narodowej.

Fernando Santos
fot. twitter.com/FabrizioRomano

- Gratulacje dla Prezesa Cezarego Kuleszy i PZPN! Fernando Santos to selekcjoner z bardzo dobrym CV (od 2010 Grecja i Portugalia, a wcześniej topowe kluby portugalskie i greckie) sukcesami (Mistrzostwo Europy), doświadczeniem w pracy z wielkimi gwiazdami, na czele z Cristiano Ronaldo

 - napisał Bortniczuk.

O planowanej nominacji dla Santosa wspominały m.in. portugalskie media. Pochodzący z Lizbony szkoleniowiec jest od dziś w Warszawie. Jutro o godz. 13 nowy selekcjoner ma być przedstawiony na konferencji prasowej na PGE Narodowym. 

Urodzony 10 października 1954 roku Santos był selekcjonerem reprezentacji Grecji (2010-2014), a następnie swojego kraju (2014-2022). W przeszłości pracował w klubach właśnie z Grecji i Portugalii. Biało-czerwoni pozostawali bez trenera od 1 stycznia. Dzień wcześniej skończyła się umowa z Czesławem Michniewiczem, a nowa nie została podpisana. 

Wybór Fernando Santosa na selekcjonera potwierdził już Cezary Kulesza:

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Fernando Santos #Kamil Bortniczuk #reprezentacja Polski

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo