Putin po oskarżeniach Sikorskiego zaciera ręce. Słowa polityka PO wykorzystuje już rosyjska propaganda

Rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy? - Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie - powiedział dzisiaj w Radiu Zet były minister. Na reakcję Rosji nie trzeba było długo czekać. Putinowska propaganda i tym razem chętnie podchwyciła jego słowa. Kilka miesięcy temu skorzystała z innych słów Sikorskiego. Chodziło o wpis, który pokazywał podczas posiedzenia ONZ przedstawiciel Rosji i chętnie korzystała z niego również rosyjska propaganda, tworząc narrację o wybuchach gazociągów Nord Stream 1 i 2.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Pod koniec września 2022 r. wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu. Dzień później, Radosław Sikorski zamieścił na Twitterze zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku i napisał: "Thank you, USA".

Wpis byłego szefa polskiej dyplomacji szybko znalazł uznanie w Rosji. Korzystała z niego rosyjska propaganda, tworząc narrację o tym, co stało się na Bałtyku. Mało tego - Wasilij Nebenzja, przedstawiciel Rosji przy ONZ prezentował wpis Sikorskiego na forum Narodów Zjednoczonych.

Okazuje się, że Sikorski nie przestał kolportować treści, które są w dużej mierze zbieżne z przekazem rosyjskiej propagandy.

- Rząd PiS myślał o rozbiorze Ukrainy? Myślę, że miał moment zawahania w pierwszych 10 dniach wojny, gdy wszyscy nie wiedzieliśmy, jak ona pójdzie, że może Ukraina upadnie. Gdyby nie bohaterstwo Zełenskiego i pomoc Zachodu, to różnie mogło być

- powiedział dzisiaj w wywiadzie dla Radia Zet były szef MSZ.

Na reakcję Rosji nie trzeba było długo czekać. Putinowska propaganda i tym razem chętnie podchwyciła jego słowa. Artykuł o wypowiedzi Sikorskiego opublikował już popularny rosyjski portal Gazeta.ru, sugerując, że polski rząd miał chęć dokonania rozbioru Ukrainy.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Putin #Sikorski #wojna #Kreml #Ukraina

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo