W Londynie odbył się wieczór autorski prof. Cenckiewicza

22 stycznia 2023 roku w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie zorganizowano wieczór autorski poświęcony jego najnowszym książkom: „Agentura” i „Transformacja”. Współorganizatorem wydarzenia był Klub Gazety Polskiej w Londynie oraz Klub Myśli Niezależnej w Londynie.

@domoneqe

W spotkaniu z prof. Sławomirem Cenckiewiczem zorganizowanym w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym wzięło udział liczne grono przedstawicieli środowisk polonijnych wielu pokoleń oraz weteranów.

Dyskusja poświęcona była dziejom polskiej emigracji politycznej po 1939 roku, Zimnej wojnie, Okrągłemu Stołowi, lustracji, WSI i rządom Tuska. Rozmawiano również o najnowszych książkach autora: „Agentura” i „Transformacja”. Po spotkaniu autor podpisywał książki. Wydarzenie było współorganizowane przez Klub Gazety Polskiej w Londynie i Klub Myśli Niezależnej w Londynie. 

W książce "Transformacja" przeanalizowano proces transformacji ustrojowej i przepoczwarzania się PRL w III RP. Wzięto na tapet również zjawisko postkomunizmu w Polsce po 1989 roku zwracając uwagę na głównych aktorów tych zmian: „Kiszczaka, Czempińskiego, Petelickiego, Michnika, Iwulskiego, Jaruzelskiego, Mazowieckiego, Lichockiego, Komorowskiego, Tobiasza, Kuronia, Dukaczewskiego, Sienkiewicza, Tuska.

Książka "Transformacja" jest dostępna w Sklepie Gazety PolskiejKliknij tutaj i kup książkę "Transformacja"

 Źródło: niezalezna.pl

 

#transformacja #agentura #prof. Sławomir Cenckiewicz

Dominika Krawiel
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo