Fałszywa poza Tuska. Müller: „Twierdzi, że był przeciwnikiem Rosji. Było zupełnie odwrotnie”

Rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji prasowej w Słupsku zdemaskował kłamstwa lidera PO Donalda Tuska. - Dziś Donald Tusk przybiera nową pozę. Twierdzi, że jest przeciwko Rosji, twierdzi, że to on budował bezpieczeństwo Polski, a było zupełnie na odwrót - zauważył.

Donald Tusk
Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller wraz z radnymi Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali 10 pytań do szefa PO i b. premiera Donalda Tuska dotyczących bezpieczeństwa militarnego oraz energetycznego Polski. Pytania te przedstawili w piątek europosłowie PiS Tomasz Poręba i Jacek Saryusz-Wolski. Dlaczego kierowany przez Donalda Tuska rząd PO-PSL umorzył dług Gazpromowi, dlaczego chciał sprzedać Rosjanom rafinerię Możejki, czy dlaczego likwidował jednostki WP na wschodzie - to niektóre z tych pytań.

- Dziś Donald Tusk przybiera nową pozę. Twierdzi, że jest przeciwko Rosji, twierdzi, że to on budował bezpieczeństwo Polski, a było zupełnie na odwrót

-  mówił w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller.

Podkreślił, że te pytania należy postawić nie dlatego, że Tusk jest teraz najbardziej istotnym politykiem w kontekście opozycji, ale dlatego, jak ocenił, że „ubiera się w inne szaty”.

- Dzisiaj Donald Tusk twierdzi np. że nie podwyższy wieku emerytalnego, a zrobił to gdy był premierem Polski. Obiecywał, że nie podwyższy podatków, a podwyższył podatki. Gdy był premierem Polski, w kontekście regionu słupskiego, obiecywał program rekompensat z tytułu budowy tarczy antyrakietowej, tego programu nie było. W związku z tym, panie przewodniczący Tusk, zadajemy te pytania, ponieważ dzisiaj mamy wrażenie, że pan chce być zupełnie innym człowiekiem (…)

- powiedział Müller.

Dodał, że obywatele muszą wiedzieć, kogo wybrać w wyborach tak trudnej sytuacji. „Czy rząd, który tak jak Prawo i Sprawiedliwość rozbudowuje polską armię, zwiększa nakłady na wojsko, odbudowuje jednostki na wschodzie Polski, przyjmuje kolejne kontrakty zbrojeniowe, po to aby Polska była bezpieczniejsza, czy wybrać premiera, który gdy był premierem, decydował o likwidacji jednostek na wschodzie Polski, nie dotrzymywał obietnic dotyczących 2 proc. PKB na wojsko w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego, czy wreszcie tego, który dogadywał się z Rosją w zakresie energetyki” – wskazał. 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska #Rosja #Piotr Muller

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo