Głos Polski znaczy coraz więcej. Premier: Zrobię wszystko, by był jeszcze mocniej słyszalny!

Premier Mateusz Morawiecki podsumował swoja wizytę na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Jak zaznaczył, głos naszego kraju na forum międzynarodowym znaczy coraz więcej - zarówno pod względem gospodarczym, jak i geopolitycznym. - Zrobię wszystko, by był jeszcze mocniej słyszalny - dodał.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Szef polskiego rządu we wtorek oraz środę uczestniczył w forum ekonomicznym w szwajcarskim Davos. W czwartek na Facebooku zamieścił wpis podsumowujący tę wizytę.

"World Economic Forum 2023 w Davos już za mną. Oto krótkie podsumowanie wszystkich spotkań, rozmów i wywiadów, które przeprowadziłem po to, by przyciągnąć do Polski jak najwięcej inwestycji" - napisał szef rządu.

"Co mogę powiedzieć po powrocie ze Szwajcarii? Głos naszego kraju na forum międzynarodowym znaczy coraz więcej - zarówno pod względem gospodarczym, jak i geopolitycznym. A ja zrobię wszystko, by był jeszcze mocniej słyszalny!"

- zadeklarował.

Premier do wpisu dołączył grafikę ilustrującą spotkania, w których uczestniczył. Wynika z niej, że odbył rozmowy m.in. z przedstawicielami firm Coca Cola, Equinor, ArcelorMittal, Dell, AstraZeneca, Intel, Nokia.

Wśród osób, z którymi premier rozmawiał znaleźli się mer Kijowa Witalij Kliczko, sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres, szef MSZ Litwy Gabrielius Landsbergis czy premier Finlandii Sanna Marin. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#premier Mateusz Morawiecki #Davos

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo