Senat nie spieszy się z nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym. Karczewski: „To kolejna kompromitacja marszałka Grodzkiego”

Stanisław Karczewski nie rozumie senackiej zwłoki w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym, która jest niezwykle ważna dla wypłacenia Polsce środków z Krajowego Planu Odbudowy. - To bardzo dziwna decyzja marszałka Senatu, ale jesteśmy już do nich przyzwyczajeni, bo to się nie dzieje pierwszy raz - stwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Fot. Filip Blazejowski/Gazeta Polska

W ubiegły piątek Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która - według jej autorów - ma wypełnić kluczowy kamień milowy dla odblokowania przez Komisję Europejską pieniędzy na Krajowy Plan Odbudowy. Teraz ustawą zajmie się Senat.

Jak przekazał marszałek izby Tomasz Grodzki, będzie to prawdopodobnie na posiedzeniu 31 stycznia, czyli zwołanym wcześniej niż planowane w harmonogramie Izby posiedzenie w dniach 8-9 lutego. Grodzki przekazał, że obecnie w Senacie trwają konsultacje z prawnikami i ze środowiskami opiniotwórczymi oraz analizy w senackich komisjach.

Wyznaczenie tak dalekiego terminu wydaje się być zupełnie niepotrzebną zwłoką i kolejną próbą sparaliżowania ważnej dla Polski ustawy przez totalną opozycją władającą Senatu. 

Sprawę w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentował senator Prawa i Sprawiedliwości, były marszałek tej izby Stanisław Karczewski.

- To kolejna kompromitacja marszałka Grodzkiego, bo mógł wyznaczyć zdecydowanie wcześniejszy termin. Jest dobry termin - 25 stycznia - ale zwleka. Pojawiają się już jakieś opinie o tym, że pan marszałek będzie się jeszcze powoływał na jakieś opinie przez kogoś pisane. Opinie to mają wyrabiać sobie politycy a nie bliżej nieokreśleni eksperci. To politycy powinni podejmować decyzje i bardzo się dziwię, że pan marszałek nie zwołał posiedzenia na 25 stycznia, bo wtedy Sejm szybciej mógłby zająć się poprawkami Senatu

- zauważył.

- To bardzo dziwna decyzja marszałka Senatu, ale jesteśmy już do nich przyzwyczajeni, bo to się nie dzieje pierwszy raz

- zakończył Karczewski. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Tomasz Grodzki #Stanisław Karczewski #Senat #KPO #Sąd Najwyższy

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo