Światowe Forum Ekonomiczne w Davos. W Szwajcarii jest już premier Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki jest już w Szwajcarii. Polityk weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie będzie omawiał wyzwania z jakimi mierzymy się obecnie w naszym regionie Europy a także obecną sytuację gospodarczą Polski.

twitter.com/PremierRP

"Spotkanie w Davos to bardzo ważny element globalnej polityki. Jest to coroczne spotkanie świata biznesu i polityki w skali światowej. Szefowie największych i najbardziej znaczących firm na świecie mają okazję spotkać się przywódcami państw. Podczas spotkań i paneli omawiane są globalne trendy i wyzwania gospodarcze oraz polityczne. Jest to również okazja do promocji ważnych inwestycji w swoim kraju. Przedstawiciele polskich władz są obecni w Davos co roku, aby reprezentować polski interes w gronie światowych decydentów"

- wskazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Tegoroczne Forum przebiegać będzie pod hasłem "Współpraca w podzielonym świecie", a poza premierem Morawieckim, który będzie uczestniczył w Forum we wtorek oraz środę, Polskę reprezentuje również prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier, szef MAP Jacek Sasin.

Müller zwrócił uwagę, że tegoroczne Forum ma miejsce w bezprecedensowej sytuacji.

"Na światową gospodarkę oddziałują zarówno skutki epidemii Covid-19, jak i wojny na terenie Ukrainy. Wzrost gospodarczy największych gospodarek świata hamuje, a jednocześnie pojawiają się nowe przeszkody rozwojowe w postaci rosnących cen żywności i energii. Dyskusje dotyczące rozwiązań i możliwych perspektyw są dzisiaj kluczowe, aby wyjść obronną ręką z kryzysu"

- ocenił rzecznik rządu.

Podkreślił, że udział w wydarzeniu wezmą osoby publiczne z całego świata, w tym krajów G7 i G20, szefowie organizacji międzynarodowych, a także prezesi światowych instytucji finansowych. "Licznie obecni będą także szefowie globalnych koncernów technologicznych, farmaceutycznych czy spożywczych" - dodał.

Müller zapowiedział, że w Davos premier Morawiecki m.in. otworzy odbywający się w Domu Polskim panel "Strategic investments – a key driver for Eastern European security". Ponadto spotka się z szefami światowych firm zainteresowanych dalszymi inwestycjami w Polsce.

"Omówi on bezprecedensowe wyzwania z jakimi mierzymy się dzisiaj w naszym regionie Europy oraz aktualną sytuację gospodarczą Polski. Zaprezentuje również perspektywy rozwoju i zaangażowania inwestycyjnego w naszym kraju"

- wskazał Müller.

Jak dodał dialog polityków z najważniejszymi osobami świata biznesu jest bardzo ważny, przede wszystkim dla zapewnienia lepszych warunków do inwestycji oraz skoordynowania polityki względem czynników zewnętrznych.

"Trwające spowolnienie gospodarcze tworzy trudności, ale również możliwości, które musimy jak najlepiej wykorzystać i przekuć w korzyści dla naszych obywateli"

- zaznaczył Müller.

Światowe Forum Ekonomiczne rozpoczęło się w poniedziałek po południu i potrwa do piątku.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #premier #Davos #Światowe Forum Ekonomiczne

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo