Światowe Forum Ekonomiczne. Dom Polski rozpoczyna działalność

Dom Polski (Polish House) w Davos, czyli narodowy pawilon położony w centrum szwajcarskiego kurortu, rozpoczyna we wtorek spotkania podczas dorocznego Światowego Forum Ekonomicznego. Oficjalnego otwarcia Domu Polskiego dokonał w tym roku wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

twitter.com/PLHouseDavos/screen

W kilku panelach dyskusyjnych trwających do czwartku wystąpi ponad 30 polskich i zagranicznych polityków, ekspertów, przedstawicieli dużych firm i banków oraz dziennikarzy, którzy będą rozmawiali między innymi o zrównoważonym rozwoju, gospodarce cyfrowej, bezpieczeństwie i globalnym kryzysie.

Dwa panele będą poświęcone również sytuacji w krajach sąsiednich: odbudowie Ukrainy oraz perspektywom Białorusi.

Podczas debat w Domu Polskim wystąpią między innymi minister handlu Korei Południowej Dukgeun Ahn oraz stały przedstawiciel RP przy NATO Tomasz Szatkowski.

Dom Polski w Davos, usytuowany przy ulicy Promenade, został otwarty w styczniu 2019 roku przez prezydenta Andrzej Dudę, który w tym roku również uczestniczy w Światowym Forum Ekonomicznym, odbywającym się co roku w szwajcarskim kurorcie. Polish House ma być przestrzenią promującą polski biznes oraz polskie inwestycje.

Na zakończenie programu w czwartek w Polskim Domu odbędzie się promująca nasz kraj „Polish Night” z udziałem prezydenta Dudy.

 Źródło: niezalezna.pl, pap

 

#gospodarka #świat #Davos #Szwajcaria

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo