„To całkowite pomieszanie pojęć”. Premier komentuje budżetowe żale Trzaskowskiego

To polityczne, zupełnie niepotrzebne i jak najmniej mające wspólnego z rzeczywistością opowiadanie. Wystarczy popatrzeć ile dzięki naszym działaniom uszczelniającym oraz wsparciu nowych inwestycji zadziało się w Warszawie - powiedział premier Mateusz Morawiecki, zapytany o słowa prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego dotyczące budżetu miasta.

Rafał Trzaskowski
Zbyszek Kaczmarek / Gazeta Polska

Premier Mateusz Morawiecki przed wylotem do Berlina został zapytany o prezydenta Rafała Trzaskowskiego, który po uchwaleniu budżetu Warszawy miał stwierdzić, że jest to "budżet przetrwania", bo "rząd nieustanie drenuje budżety samorządowe".

Premier odnosząc się do tych słów stwierdził, że jest to "całkowicie pomieszanie pojęć". Wskazał, że rośnie podatek CIT z tytułu uszczelnienia o 130 procent. 

Przez poprzednie poprzedzające nasze rządy osiem lat ten podatek był w stagnacji w całej Polsce. W Warszawie być może trochę urósł, ale to są nieporównywalne wzrosty do tego, co się dzieje w naszych czasach

 - powiedział Mateusz Morawiecki.

Jeśli pomimo pozostawienia miliardów złotych w kieszeni warszawiaków, w kieszeni Polaków poprzez obniżkę podatku PIT, pomimo tego, że kwota wolna to 30 tys. zł, podatek jest na poziomie najniższym w historii III Rzeczpospolitej - 12 procent, pomimo tego w budżecie miasta stołecznego Warszawy podatek PIT znakomicie wzrasta

 - podkreślił premier.

Dodał, że jeśli do tego doda się zastrzyk finansowy, który rząd już przekazał stolicy w postaci programu inwestycji strategicznych, to słowa prezydenta Rafała Trzaskowskiego "trudno w ogóle skomentować", bo jest to "po prostu polityczne, zupełnie niepotrzebne i jak najmniej mające wspólnego z rzeczywistością opowiadanie".

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #Mateusz Morawiecki

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo