Telewizja Republika jeszcze w październiku będzie dostępna w pełnym pakiecie UPC - jednej z trzech największych telewizji kablowych. Na konferencji prasowej w Centrum PAP Piotr Barełkowski, Bronisław Wildstein i Tomasz Sakiewicz przedstawili także memorandum informacyjne właściciela TV Republika – spółki Telewizja Niezależna – związane z publiczną emisją jej akcji.

- Telewizja Niezależna,wydawca Telewizji Republika, podpisała umowę z UPC. TR jeszcze w październiku będzie dostępna w pełnym pakiecie UPC - zakomunikował prezes spółki Piotr Barełkowski. - Można powiedzieć, że przeszkody, które decydowały o powszechności Telewizji Republika, powinny zniknąć. To będzie jeden z powodów, aby uznać, że telewizja robi potężny skok do przodu – mówi nam Tomasz Sakiewicz.

TV Republika wchodzi na giełdę i rozpoczyna publiczną emisję akcji. Jak ujawnił portal Wirtualnemedia.pl oferta publiczna dotyczyć będzie 14 936 akcji zwykłych (serii C) i 1659 akcji imiennych (serii D). Cena emisyjna została ustalona na poziomie 510 zł za sztukę. Zapisy na akcje potrwają od 14 października do 3 listopada.

Oprócz tego Telewizja Republika wchodzi na rynek amerykański. - Jesteśmy na przededniu podpisania umowy z drugą co do wielkości amerykańską platformą cyfrową Dish Network oraz kanadyjskimi Bell i Rogers - zakomunikował prezes spółki Piotr Barełkowski. Podkreślił, że potencjał prawicowego medium zaczęli dostrzegać już reklamodawcy, których z miesiąca na miesiąc jest co raz więcej. - Mamy nadzieje, że zamkniemy rok bez straty. Ciągle jest to realne - przypuszcza prezes.

Zobacz konferencje prasową szefów Telewizji RepublikaTelewizja Republika weszła na ekrany telewizorów 6 maja. Można ją odbierać za pomocą sieci kablowych i przez platformę cyfrową Polsatu. TV można również oglądać przez internet m.in. za pomocą telewizji internetowej Ipla.pl i platformy netvi. Programy na antenie stacji prowadzą znani publicyści, jak Katarzyna Gójska-Hejke, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Piotr Lisiewicz, Cezary Gmyz czy Rafał Ziemkiewicz. Prezesem stacji jest Piotr Barełkowski, a wiceprezesami – Tomasz Sakiewicz i Bronisław Wildstein.