„Pokaz głupoty i prymitywnego chamstwa”. Braun walił w sejmową mównicę, gdy odebrano mu głos [WIDEO]

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji, znów dał "popis" w Sejmie. Tym razem zabrał głos ws. nowelizacji ustawy Prawo komunikacji elektronicznej. Polityk powiedział m.in., że "Zjednoczona łże Prawica pod pretekstem dokręcania śruby w systemie komunikacji elektronicznej, buduje państwo policyjne na naprawdę solidnym, wysokim poziomie". Jego zdaniem znowelizowane przepisy to "łajdactwo". Wypowiedź Brauna krótko podsumowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska słowami: "Tradycyjnie. Pokaz głupoty i prymitywnego chamstwa".

Tomasz Hamrat

Dziś w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy Prawo komunikacji elektronicznej i przepisów wprowadzających ustawę Prawo komunikacji elektronicznej. Projekt dotyczy wdrożenia do krajowego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 ustanawiającej europejski kodeks łączności elektronicznej.

Podsekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Lewandowski wyjaśniał założenia ustawy. Dokument jest jednak mocno krytykowany przez całą opozycję. Zdaniem polityków partii opozycyjnych wprowadzone regulacje mają rzekomo znacząco zwiększyć uprawnienia służb w zakresie inwigilacji obywateli. 

"Obecnie obowiązująca ustawa prawo telekomunikacyjne w art. 188 zawiera te same regulacje, co w art.53 projektu ustawy prawo komunikacji elektronicznej - przenosimy więc obowiązujące od 2004 roku przepisy do nowych. To są te przepisy, o których państwo mówicie, że pozwalają służbom bez ograniczeń kogokolwiek inwigilować. Unowocześniamy te przepisy w dwóch aspektach. Po pierwsze, wcześniejsze przepisy dotyczą tylko operatorów telekomunikacyjnych a obecnie procedowane będą dotyczyły też innych form komunikowania się. Po drugie, poprzednio na wniosek służb należało udostępnić takie dane, a teraz będzie możliwość odwołania się od takiej decyzji"

- tłumaczył Lewandowski. 

Podczas sejmowej debaty na temat nowelizacji ustawy głos zabrał jeden z czołowych przedstawicieli Konfederacji - Grzegorz Braun. 

"Szczęść Boże i ratuj się kto może, kiedy Zjednoczona łże Prawica pod pretekstem dokręcania śruby w systemie komunikacji elektronicznej, buduje państwo policyjne na naprawdę już solidnym, wysokim poziomie"

- zaczął polityk. 

"Za starego reżimu musiała się nieźle bezpieka nachodzić, że tak powiem uwspólniając to za nami. Bo i ja epizodycznie gdzieś tam zafunkcjonowałem. No, takie postaci jak pan marszałek Ryszard Terlecki, to pamiętają, znają z autopsji, działanie wydziałów Biura "B", kiedy to właśnie trzeba było się nalatać, nachodzić, potem funkcjonariusze zakładali jakieś teczki, formularze. Wy to wszystko chcecie mieć online. I to jest łajdactwo. To jest łajdactwo, to, że to robicie pod biało-czerwoną, fałszywą flagą, z żołnierzami wyklętymi"

- mówił Grzegorz Braun. 

W tym momencie wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska wyłączyła politykowi mikrofon. 

"Tradycyjnie, pokaz głupoty i prymitywnego chamstwa"

- podsumowała wystąpienie Brauna wicemarszałek Sejmu. 

W reakcji na jej słowa polityk Konfederacji uderzył ręką w mównicę. 

"Proszę nie uderzać w mównicę. Może pan sobie w domu walić. Proszę zejść"

- powiedziała do Brauna Gosiewska. 

 Źródło: Sejm RP, niezalezna.pl

 

#Grzegorz Braun #konfederacja

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo