Zaatakował policjanta maczetą. Usłyszał zarzut

Napastnik, które we wtorek w nocy podczas domowej interwencji maczetą zaatakował funkcjonariusza, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa policjanta na służbie oraz ciężkiego uszkodzenia ciała. Policjant ma ranę karku i szyi, przeszedł w szpitalu zabieg.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/TRAPHITHO

Rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Anna Placzek-Grzelak poinformowała w czwartek, że podejrzanemu Karolowi B. ogłoszony został zarzut, że działając w zamiarze bezpośrednim usiłował pozbawić życia funkcjonariusza policji podczas i w związku z pełnieniem przez niego obowiązków służbowych.

„Poprzez zadanie pokrzywdzonemu ciosu nożem typu maczeta w szyję, podejrzany spowodował ranę rąbaną karku z uszkodzeniem kręgu szyjnego, które to obrażenia spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia, na okres trwający dłużej niż siedem dni, narażając go tym samym na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia”

- powiedziała prokurator.

Dodał, że prokurator złożył wniosek o tymczasowe aresztowanie Karola B., a posiedzenie aresztowe w tej sprawie odbędzie się w piątek. Podejrzanemu grozi od 12 lat więzienia do kary dożywocia.

Napastnik trafił do szpitala psychiatrycznego.

Wrocławscy policjanci zgłoszenie ws. agresywnego mężczyzny dostali od matki 43-latka. Kobieta zaznaczyła, że jej syn leczony jest psychiatrycznie, jest agresywny i chce ją pobić.

„Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia, w rejon ul. Wróbla skierowani zostali niezwłocznie funkcjonariusze. Policjanci przed wejściem do mieszkania, zanim jeszcze podjęli czynności, zostali niespodziewanie zaatakowani przez mężczyznę, który trzymał w ręku maczetę. Jeden z policjantów został raniony w szyję oraz plecy i po tej sytuacji dobył broń, a następnie oddał strzał w kierunku napastnika”

- powiedział w środę oficer prasowy podkom. Wojciech Jabłoński.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wrocław #kryminalne #dolnośląskie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo