W TVN manipulowano! Obajtek: jest prawomocny wyrok ws. sprostowania nieprawdziwych tez

- Prawda zwycięża. Jest prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego zobowiązujący redaktora naczelnego "Czarno na Białym" do sprostowania nieprawdziwych tez wygłaszanych m. in. przez posła Marka Sowę na temat rzekomej wartości mojego majątku, inwestycji i zarobków - poinformował dzisiaj na Twitterze Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Fot.Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

- Każdy może ocenić ich wiarygodność - dodał szef Orlenu.

Emitowany przez TVN program "Czarno na białym" kilkukrotnie na początku 2021 r. podejmował temat prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. "Czarno na białym" podawał rzekome doniesienia o karierze Obajtka i jego majątku, które miał uwiarygadniać małopolski poseł Koalicji Obywatelskiej Marek Sowa, stojący na czele skontruowanego przez opozycję "parlamentarnego zespołu śledczego ds. działalności prezesa PKN Orlen".

Sowa, także na konferencjach prasowych i we wspomnianych programie "Czarno na białym", przedstawiał oświadczenia majątkowe Daniela Obajtka, zarzucając istnienie w nich nieprawidłowości.

Maciej Zaborowski, pełnomocnik Daniela Obajtka, w marcu 2021 r. podkreślał, że oświadczenia majątkowe jego klienta były publiczne i wielokrotnie sprawdzane przez służby państwowe, jeszcze w czasach rządów PO-PSL. Obajtek zdecydował o podjęciu kroków prawnych.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#TVN cenzuruje

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo