Ujawniono liczbę agentów Łukaszenki. "Współpracują z 46 zagranicznymi służbami wywiadowczymi"

Liczba funkcjonariuszy KGB Białorusi (Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białorusi) wynosi do 10 tys. osób – poinformował białoruski portal reform.by. Dane na ten temat znalazły się w grudniowym wydaniu magazynu „Razwiedczyk” – wydawanym przez Służbę Wywiadu Zagranicznego Rosji (SWR).

fot. president.gov.by

W artykule wskazano, że „łączna liczba pracowników KGB Republiki Białorusi nie przekracza 10 000 osób”. Dodano, że na początku 2022 r. KGB była w kontakcie z 46 zagranicznymi służbami wywiadowczymi.

W środowisku zawodowym, Komitet Bezpieczeństwa Państwowego Republiki Białoruś cieszy się reputacją skutecznej agencji, której pracownicy z powodzeniem wywiązują się ze swoich zadań i osiągają wysokie wyniki w przeciwdziałaniu destrukcyjnym dążeniom państw zachodnich. W ramach współpracy międzynarodowej, białoruscy [czekiści] wymieniają się informacjami na tematy związane z międzynarodowym terroryzmem i przestępczością zorganizowaną z szerokim gronem partnerów

– czytamy w artykule. 

Wspomniano również, że Służba Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej i białoruskie KGB nawiązały ścisłą współpracę w takich obszarach, jak „identyfikacja i tłumienie dywersyjnej działalności Zachodu, bezpieczeństwo w sferze informacyjnej oraz zwalczanie zagrożeń hybrydowych”. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Kresy24.pl

 

#Białoruś #KGB #agentura #Rosja #Mińsk #Łukaszenka

Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo