Sakiewicz: Tusk, wraz z Merkel, współodpowiada za wojnę na Ukrainie

- Te ogromne ilości pieniędzy, które przez lata dostarczaliśmy Rosjanom za dostawy gazu, zasiliły rosyjską armię która dzisiaj masakruje Ukraińców. Donald Tusk razem z Angelą Merkel współodpowiada za wojnę na Ukrainie. Mówię to z całą świadomością - powiedział dzisiaj w TVP Info Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie".

Fot. Tomasz Jedrzejowski/ Gazeta Polska

Dzisiaj w TVP Info Tomasz Sakiewicz mówił o ryzykach, jakie niosły za sobą wdrażane i realizowane przez rząd PO-PSL długoterminowe umowy na dostawy gazu z kierunku rosyjskiego.

- Polska zostałaby dzisiaj kompletnie bez gazu. Dzisiaj Rosjanie zrobiliby nam to samo, co Niemcom, tylko szkody byłyby nieporównywalnie większe, bo było to ok. 2/3 gazu dostarczanego do Polski. Zostalibyśmy bez ogrzewania, stanąłby przemysł, nie mówiąc o pomocy Ukrainie, wszystko byłoby sparaliżowane. Doszłoby do wielkiej katastrofy - ocenił Sakiewicz.

Jego zdaniem, obecna bezpieczna sytuacja gazowa kraju jest efektem tego, że "rząd PiS wyrobił się z dywersyfikacją dostaw gazu i przez 7 lat przygotowywał nas na taką sytuację".

- Zdążyliśmy, pomimo polityki Donalda Tuska, który robił co mógł, byśmy byli na pasku Moskwy. On za to powinien odpowiedzieć karnie. Te ogromne ilości pieniędzy, które przez lata dostarczaliśmy Rosjanom, zasiliły rosyjską armię która dzisiaj masakruje Ukraińców. Tusk razem z Angelą Merkel współodpowiada za wojnę na Ukrainie. Mówię to z całą świadomością

- stwierdził Tomasz Sakiewicz.

- Doprowadził do tego, że Rosja może dzisiaj napadać na Ukrainę - dodał.

 Źródło: tvp info, niezalezna.pl

 

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo