Niemcy przekażą Ukrainie systemy Patriot. Błaszczak: "Znawcy wojska" z PO twierdzili, że "się nie da"

To, co według opozycji było niemożliwe, stało się realne - skomentował wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak zapowiedź przekazania przez Niemcy baterii systemu Patriot Ukrainie.

Mariusz Błaszczak
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Po rozmowie telefonicznej prezydenta USA Joe’ego Bidena i kanclerza Niemiec Olafa Scholza, rządy Stanów Zjednoczonych i RFN ogłosiły, że USA przekażą Ukrainie bojowe wozy piechoty Bradley, a Niemcy bojowe wozy piechoty Marder i baterię systemu obrony powietrznej Patriot. We wspólnym oświadczeniu nie podano liczby pojazdów; według mediów chodzi o 50 Bradleyów i do 40 Marderów.

- Kiedy proponowałem takie rozwiązanie, "znawcy wojska" z PO jak zwykle twierdzili, że "się nie da". Mnie zależy na bezpieczeństwie Polski, a ta decyzja wpływa na jego zwiększenie

- podkreślił wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Decyzję Niemiec skomentowała także wicerzecznik PiS Urszula Rusecka. "Materializuje się inicjatywa wspierana tak mocno przez rząd PiS. Inicjatywa, która dla Tuska i opozycji była bawieniem się bezpieczeństwem narodowym. Ukłony dla ministra M.Błaszczak, premiera M.Morawieckiego i prezesa J.Kaczyńskiego" - napisała.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mariusz Błaszczak #Patriot #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo