Rzecznik rządu pytany, czy Morawiecki będzie premierem do wyborów. Padła jednoznaczna deklaracja

Rzecznik rządu Piotr Müller w RMF FM został zapytany o to, czy przed przyszłorocznymi wyborami może dojść do wymiany premiera. Padła tu jednoznaczna deklaracja - wiadomo, kto będzie szefem rządu do wyborów parlamentarnych w 2023 roku. A co ze sprawą KPO? Tu Müller zwracał uwagę na stanowisko Solidarnej Polski.

Mateusz Morawiecki
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

"Żadnej wymiany szefa rządu przed wyborami parlamentarnymi nie będzie. Musimy się skonsolidować jako obóz polityczny i realizować wszystkie zapowiedzi, które dotyczą ochrony Polaków, a później przejść do kampanii wyborczej i pełnej ofensywy politycznej" - odpowiedział.

Pytany był też, czy na listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości znajdą się politycy Solidarnej Polski.

- Tak, jeżeli sami będą tego chcieli, to się znajdą na listach PiS - powiedział.

Dopytywany czy jego zdaniem Solidarna Polska chce być nadal w koalicji, Müller powiedział:

"My serdecznie zapraszamy Solidarną Polskę do kontynuowania projektu pod nazwą Zjednoczona Prawica, ale od nich samych też zależy taka decyzja"

Czy Solidarna Polska zmieni zdanie?

Podczas rozmowy padły także pytania o Krajowy Plan Odbudowy. Rzecznik rządu wciąż ma nadzieję, choć jak sam mówi, wiary ma coraz mniej, że Solidarna Polska zmieni swoje stanowisko. 

- Wypłata z KPO zależy od tego, czy przyjmiemy ustawę, która została w tej chwili przedstawiona Sejmowi, bo to jest jeden z elementów i dlatego tę ustawę przedstawiliśmy. Natomiast, faktycznie ten element biurokratyczny został dosyć skrupulatnie przedstawiony, nawet po przyjęciu ustawy, ten proces trwa dwa, trzy, cztery miesiące. Nie widzę niestety zmiany w postawie Solidarnej Polski w tej sprawie. Różnimy się tu zasadniczo, ale mam nadzieję, że mimo wszystko na koniec dnia, taka chłodna kalkulacja realnych do wyboru wariantów, zwycięży

-  stwierdził Piotr Müller w programie „Rozmowa w południe” w RMF FM.

- Ludowcy, Lewica, Platforma Obywatelska, Szymon Hołownia, każdy kto zasiada w parlamencie może pomóc w odblokowaniu środków z KPO

- dodał Müller. 

Rzecznik rządu odniósł się też do sondażu na temat KPO.

Metodologicznie ten sondaż [na temat KPO] to katastrofa, raczej zrobiony z gracją słonia w składzie porcelany. Jestem zdziwiony, nie wiem czy pod tym się jakiś profesor podpisał, czy jest jakiś odpowiedzialny naukowiec, który jest w stanie rzetelnie się pod takimi, bardzo niewymiernymi badanami się podpisać.
- stwierdził.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, RMF FM

 

#Piotr Muller #rząd

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo