Posłowie o ministrze rolnictwa i finansach - OGLĄDAJ NA ŻYWO

  

Trwa posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Dzisiaj posłowie zajmą się m.in. wnioskiem o wyrażeniem wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Stanisława Kalemby. Sporo czasu poświęcą również sprawom związanym z pomysłami ministra finansów Jacka Rostowskiego.

Czytelników portalu niezalezna.pl zachęcamy do oglądania posiedzenia Sejmu "na żywo", a poniżej przedstawiamy porządek obrad, który dzisiaj został zaplanowany.

* Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisława Kalemby - 10-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenie w imieniu koła - uzasadnia poseł Krzysztof Jurgiel - sprawozdawca poseł Artur Dunin.

* Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej - 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - uzasadnia Minister Finansów.

* Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych oraz niektórych innych ustaw - 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - uzasadnia Minister Finansów.

* Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - uzasadnia Minister Finansów.

* Sprawozdanie Komisji Spraw Zagranicznych o poselskim projekcie uchwały w sprawie wyrażenia solidarności z prześladowanymi wspólnotami chrześcijańskimi w Egipcie i Syrii - 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - sprawozdawca poseł Krzysztof Szczerski.

* Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1727) -5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - uzasadnia Minister Pracy i Polityki Społecznej.

* Pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy - 5-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - uzasadnia poseł Julia Pitera.

* Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o uchwale Senatu w sprawie ustawy o wzajemnej pomocy przy dochodzeniu podatków, należności celnych i innych należności pieniężnych - 3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła* - sprawozdawca poseł

* Sprawozdanie Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym - 3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła* - sprawozdawca poseł

* Sprawozdanie Komisji Obrony Narodowej o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych oraz niektórych innych ustaw - 3-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i koła - sprawozdawca poseł

RELACJA Z SEJMOWEJ DEBATY - NA ŻYWO!
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Czego Polska oczekuje od Izraela po słowach Katza? Jednoznaczne stanowisko szefa MSZ

/ https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jacek_Czaputowicz_(2018).JPG#/media/File:Jacek_Czaputowicz_(2018).JPG

  

- Uważamy wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza za niedopuszczalne. Oczekujemy, że strona izraelska wycofa się z jego słów - poinformował szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ, pytany przez dziennikarzy o przebieg wcześniejszego spotkania w resorcie z ambasador Izraela w Warszawie Anną Azari, została ona poproszona o wyjaśnienia w związku z wypowiedzią izraelskiego ministra. Minister zaznaczył, Annie Azari została także przekazana "opinia strony polskiej, że uznajemy postępowanie, wypowiedzi p.o. ministra spraw zagranicznych za niedopuszczalne".

Pytany o obecne oczekiwania strony polskiej wobec rządu Izraela, Czaputowicz odpowiedział, że Polska oczekuje, że "władze izraelskie się ustosunkują do tej sytuacji".

My uważamy, że te wypowiedzi są nieakceptowalne, (...) uważamy, że one pobudzają antypolonizm, antysemityzm, mają charakter rasistowski i nie służą dobrze pojednaniu czy też w ogóle stosunkom polsko-izraelskim. Dlatego oczekujemy, że strona izraelska się wycofa z tych słów

- dodał szef dyplomacji.

Minister poinformował też, że rozmawiał w Brukseli z przedstawicielami krajów V4, które miały spotkać się na szczycie w Izraelu i poinformował ich o "sytuacji związanej z pewnym napięciem między Polską a Izraelem, związanym z wypowiedzią wczoraj w godzinach popołudniowych p.o. ministra spraw zagranicznych, który zarzucił Polakom wrodzony antysemityzm, rzekomo >>wyssany z mlekiem matki<<".

[polecam:https://niezalezna.pl/259318-burza-po-slowach-szefa-msz-izraela-a-katz-znow-swoje-antysemityzm-byl-wrodzony-u-polakow]

Szef MSZ dodał, sprawa ta była znana szefom MSZ Grupy Wyszehradzkiej.

Wszyscy byli oburzeni tymi słowami (...), też oczywiście wyrazili pewną solidarność

- powiedział.

[polecam:https://niezalezna.pl/259346-szczyt-grupy-wyszehradzkiej-w-izraelu-nie-odbedzie-sie-podano-szczegoly]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl