Niger: katastrofa śmigłowca wojskowego. Nie żyją trzy osoby

Śmigłowiec wojskowy rozbił się w Nigrze podczas lądowania w poniedziałek na lotnisku w stolicy kraju, Niamey. Trzy osoby znajdujące się na pokładzie, w tym zagraniczny instruktor, poniosły śmierć na miejscu. Informację przekazała agencja Reutera.

MI-17
Staff Sgt. Todd Pouliot Domena Publiczna via Wikipedia Commons

Powołując się na nigerskie ministerstwo obrony Reuters podał, że śmigłowiec wracał z rutynowego lotu szkoleniowego. Podczas lądowania stanął w płomieniach, uniemożliwiając ratownikom dotarcie do załogi. Powołano komisję śledczą, która ma ustalić przyczyny wypadku.

Niger jest jednym z najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych krajów świata. Podobnie jak inne kraje Sahelu, od lat zmaga się z atakami dżihadystów mających związki z Al-Kaidą i Państwem Islamskim. Mimo międzynarodowych misji antyterrorystycznych z udziałem żołnierzy m.in. Francji i USA, a później również z Czadu, w ramach misji prowadzonej pod egidą Unii Afrykańskiej, stan bezpieczeństwa w regionie nie uległ poprawie. Francja i USA utrzymują w Nigrze bazy wojskowe, Niemcy zaś - bazę logistyczną.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Mi-17 #Niger #katastrofa #Katastrofa smoleńska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo