​Zwiększył się przemyt i produkcja nielegalnych papierosów

Od początku roku do września funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli nielegalnie wyprodukowane papierosy o wartości 18,5 mln zł.

DrabikPany / Foter / CC BY
Od początku roku do września funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej przejęli nielegalnie wyprodukowane papierosy o wartości 18,5 mln zł. W zeszłym roku w podobnym okresie zarekwirowano towar o wartości 10 mln zł.
 
Jak powiedziała rzeczniczka oddziału Anna Galon, zwiększył się nie tylko przemyt podrabianych papierosów, ale również wzrosła nielegalna produkcja na obszarze zachodniej Polski.
 
Zdaniem rzeczniczki nieprzypadkowo nielegalne fabryki są coraz częściej organizowane w zachodniej części Polski, skąd najszybciej można podrabiane papierosy przewozić do krajów zachodniej Europy. - Znacznie trudniej jest sprzedać w krajach europejskich papierosy wyprodukowane np. z białoruskimi znakami towarowymi, dlatego też grupy przestępcze wolą ze wschodu sprowadzić jedynie tani tytoń, by właśnie w Polsce zrobić z niego podrobione papierosy znanych marek i przemycić je dalej, co zapewnia zwielokrotnienie zysku - powiedziała Galon.
 
O dobrze zorganizowanym przestępczym procederze świadczy fakt, że nielegalne fabryki są wyposażone w pełni profesjonalne technologicznie linie produkcyjne, a przemyt prowadzony jest przez firmy przewozowe, które zorganizowano tylko dla potrzeb tego nielegalnego biznesu.

 

Źródło: niezalezna.pl,PAP

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo