Dawid Kubacki zdobył Anielską Górę! Fantastyczna forma Polaka przed Turniejem Czterech Skoczni

Dawid Kubacki wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Engelbergu. Polski skoczek jest w znakomitej dyspozycji przed Turniejem Czterech Skoczni. Nie zawodzi także Piotr Żyła - po wczorajszym podium, dziś zajął piąte miejsce

Dawid Kubacki po kapitalnym skoku w Engelbergu
fot. screen/Twitter

Dawid Kubacki w sobotę miał prawo być nieco rozczarowany. Polak w tym sezonie skacze kapitalnie, ale w pierwszym konkursie na Anielskiej Górze lepszy okazał się Anze Lanisek. Kubacki był "dopiero" drugi, ale w niedzielę nie pozostawił złudzeń konkurencji i potwierdził, że długo nie zamierza rozstać się z żółtym plastronem lidera Pucharu Świata.

Kubacki nokautuje w pierwszej serii

Jury konkursu w pierwszej serii po skoku Karla Geigera na 140 metrów obniżyło rozbieg, bowiem Niemiec nie dał rady wylądować i przewrócił się na zeskok. Tymczasem Polak z niższej belki... poszybował 141,5 metra i pokazał konkurentom miejsce w szeregu. Świetnie zaprezentował się także Piotr Żyła - 139,5 metra, olbrzymia radość "Wiewióra" i trzecia pozycja na półmetku. Łyżką dziegciu w tej beczce miodu były wyniki pozostałych polskich skoczków - Kamil Stoch, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny nie awansowali do drugiej serii.

Geiger szybko pozbierał się po upadku i w finale zawodów objął prowadzenie po locie na odległość 136,5 metra. Niemiec był jeszcze liderem, gdy na górze pozostała czołowa dziesiątka. Wyprzedził go wreszcie, osiągając życiowy wynik, Giovanni Bresadola. Włoch mógł po lądowaniu na 134 metrze świętować pierwszą w karierze lokatę w czołowej dziesiątce konkursu Pucharu Świata.

Pogodził ich kapitalną próbą Michael Hayboeck (137 m). Zaczęło się dalekie skakanie i walka o podium w Engelbergu. Anze Lanisek wybił się potężnie i odleciał wszystkim! 142 metry! Sędziowie znów obniżyli platformę najazdową. Pomimo tego Halvor Egner Granerud szybował aż 137,5 m i... o 0,6 punktu przegrał ze Słoweńcem. Krócej skoczył Stefan Kraft - 130 metrów i nie pomogły Austriakowi nawet dobre noty za styl.

Piękna walka o podium

Usiadł na belce Piotr Żyła. Dalej niż Kraft - 134 metry i radość Polaka, ale nie wyprzedził Laniska i Graneruda. Udało się to natomiast Manuelowi Fettnerowi, który do wyniku "Wiewióra" dołożył cztery metry. Na Kubackiego nie było jednak mocnych! Wyraźnie poza zieloną linię! Piękny lot Polaka (135,5 m), wysokie oceny sędziowskie i zwycięstwo na Anielskiej Górze!

Kubacki w formie przed TCS

Dawid Kubacki umocnił się na pozycji lidera Pucharu Świata i potwierdził duże aspiracje przed zbliżającym się Turniejem Czterech Skoczni. Prestiżowe zawody rozpoczną się już 28. grudnia kwalifikacjami w Oberstdorfie.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Dawid Kubacki #Piotr Żyła #Engelberg #Puchar Świata w skokach narciarskich ##skijumpingfamily

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo