Najnowszy sondaż wyborczy. Na czele - Zjednoczona Prawica. Co z Tuskiem i spółką? Daleko w tyle!

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory parlamentarne, wygrana byłaby po stronie Zjednoczona Prawica, która zdobyłaby 35,3 proc. głosów. Na Koalicję Obywatelską zagłosowałoby na tą chwilę 29,4 proc. badanych, zaś na Lewicę -11 proc. Tak przedstawiają się wyniki sondażu pracowni Estymator dla portalu DoRzeczy.pl.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

Jak wynika z badania, "obóz rządzący otrzymał 35,3 proc. głosów". 

"To mniej o 0,4 pkt. proc. w porównaniu do naszego ostatniego sondażu z listopada"

- podaje portal.

A pozostałe partie daleko w tyle

Zgodnie z wynikami sondażu, głosowanie na Koalicję Obywatelską zadeklarowało 29,4 proc. ankietowanych. W tym przypadku odnotowano wzrost poparcia o 1 proc. w stosunku do ostatniego badania. Trzecie miejsce w sondażu zajęła Lewica z wynikiem z wynikiem 11 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.).

"W Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy ugrupowania. To Polska 2050 Szymona Hołowni, która otrzymała poparcie 9,2 proc. osób biorących udział w badaniu (to mniej o 1,2 pkt. proc. w porównaniu z listopadowym badaniem). Za Polską 2050 uplasowało się Polskie Stronnictwo Ludowe z wynikiem 6,7 proc. (spadek o 0,7 pkt. proc.) oraz Konfederacja z wynikiem 6,1 proc. (wzrost poparcia o 1 pkt proc.). Kukiz'15 otrzymał 1,8 proc. wskazań (więcej o 0,3 pkt. proc.), a pozostałe partie - 0,5 proc."

- donosi portal.

Co ciekawe, z badania wynika też, że szacowana frekwencja wyborcza wyniosłaby 57 proc.

Badanie przeprowadzono w dniach 15-16 grudnia 2022 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1039 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W prezentowanych wynikach uwzględniono wyłącznie osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły na jaką partię w wyborach do Sejmu będą głosować.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#wybory #polityka #Polska #sondaż #PiS #Platforma Obywatelska #Prawo i Sprawiedliwość #PO #lewica #KO #Koalicja Obywatelska #Zjednoczona Prawica

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo