Afera korupcyjna w Parlamencie Europejskim. Szefowa instytucji: nie będzie zamiatania pod dywan

- Zarzuty karne dotyczące jednej z byłych już wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego w związku z podejrzeniami o korupcję, to cios dla demokracji - powiedziała w Brukseli szefowa PE Roberta Metsola. - Zaufanie buduje się latami, a traci w kilka chwil (...) Nie będzie bezkarności, nie będzie zamiatania pod dywan, nie będzie udawania, że nic się nie stało - dodała.

euranet_plus, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

Parlament Europejski odwołał we wtorek Greczynkę Evę Kaili (Socjaliści i Demokraci) ze stanowiska wiceprzewodniczącej tej instytucji podczas sesji plenarnej w Strasburgu. Jest podejrzana o korupcję. Chodzi o lobbing na rzecz Kataru, za który miała otrzymać pieniądze.

- Będę rozmawiała o zarzutach karnych dotyczących Parlamentu Europejskiego, które są ciosem dla demokracji i dla wszystkiego co przez wiele lat budowaliśmy

- powiedziała Metsola, udając się na rozpoczęcie szczytu unijnych przywódców.

- Budowanie zaufania trwa latami, a jego zrujnowanie - tylko chwilę. Mój komunikat jest taki: nie będzie bezkarności, nie będzie zamiatania pod dywan, nie będzie udawania, że nic się nie stało. Z moimi kolegami zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby odbudować reputację "izby demokracji"

- zapewniła dziennikarzy.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PE #Bruksela #korupcja #zarzuty #Unia Europejska

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo