„Twój Ruch” – taką nową nazwę ma nosić antyklerykalna, populistyczna i tracąca na znaczeniu partia Janusza Palikota. Problem w tym, że na początku br. w Polsce już została zarejestrowana młodzieżowa prawicowa Fundacja „Twój Ruch”, działająca na rzecz promowania postaw patriotycznych wśród młodych Polaków.

„Wczoraj dowiedzieliśmy się, że partia polityczna Ruch Poparcia Palikota ma zmienić dziś nazwę na... Twój Ruch! Wraz z kilkoma kolegami z Redakcji nie wierzyliśmy własnym oczom i uszom. Co robimy? Co radzicie? :) Ze zdziwieniem śledzimy rozwój wypadków” – piszą twórcy strony Fundacji twojruch.net.


fot.: print screen - strona Fundacji Twój Ruch

Jak tłumaczą sami założyciele Fundacji „Twój Ruch”, jego początki sięgają roku 2012, kiedy grupa studentów, głównie z Lublina, założyła internetowy portal młodzieżowy twojruch.net. Chcieli stworzyć witrynę, na której młodzi ludzie z całej Polski mogliby realizować wspólne projekty, dzielić się swoimi pasjami, dyskutować, jak również spotykać się w „realu”.

Na początku 2013 r. młodzi działacze stwierdzili, że najwyższy czas sformalizować swoją aktywność i tego samego roku powstała Fundacja Twój Ruch. „Jednym z celów Fundacji jest wspieranie młodych twórców, motywowanie młodych do działania poprzez połączenie literatury i grafiki. Twój Ruch promuje także kulturę „przez duże K” oraz historię Polski i patriotyzm w jak najatrakcyjniejszym dla młodych wydaniu (akcja Sztafeta Pokoleń vol. 1 i vol. 2, Historia w komiksie). Fundacja stawia również na popularyzację sportu i rekreacji wśród młodzieży – rajdy, wycieczki, warsztaty strzeleckie itd. Studenci, którzy założyli stronę, od dzieciństwa kochają polskie góry – postanowili zarazić młodzież tą sympatią – sformalizowali dotychczasowe wypady i TwójRuch zaczął organizować młodzieżowe rajdy górskie (Beskid Sądecki 2012 i Gorce 2012). Razem tworzą też telewizję internetową TwojRuchTV” – można dowiedzieć się na stronie twojruch.net.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Janusz Palikot miał zrezygnować z nazwy „Twój Ruch”. Potwierdził to m.in. publikując nowe hasło na swoim profilu na Twitterze.