"​Ruch Palikota" zamienił się w "Twój Ruch". Ale jest już takie stowarzyszenie! Nazwa partii plagiatem?

  

„Twój Ruch” – taką nową nazwę ma nosić antyklerykalna, populistyczna i tracąca na znaczeniu partia Janusza Palikota. Problem w tym, że na początku br. w Polsce już została zarejestrowana młodzieżowa prawicowa Fundacja „Twój Ruch”, działająca na rzecz promowania postaw patriotycznych wśród młodych Polaków.

„Wczoraj dowiedzieliśmy się, że partia polityczna Ruch Poparcia Palikota ma zmienić dziś nazwę na... Twój Ruch! Wraz z kilkoma kolegami z Redakcji nie wierzyliśmy własnym oczom i uszom. Co robimy? Co radzicie? :) Ze zdziwieniem śledzimy rozwój wypadków” – piszą twórcy strony Fundacji twojruch.net.


fot.: print screen - strona Fundacji Twój Ruch

Jak tłumaczą sami założyciele Fundacji „Twój Ruch”, jego początki sięgają roku 2012, kiedy grupa studentów, głównie z Lublina, założyła internetowy portal młodzieżowy twojruch.net. Chcieli stworzyć witrynę, na której młodzi ludzie z całej Polski mogliby realizować wspólne projekty, dzielić się swoimi pasjami, dyskutować, jak również spotykać się w „realu”.

Na początku 2013 r. młodzi działacze stwierdzili, że najwyższy czas sformalizować swoją aktywność i tego samego roku powstała Fundacja Twój Ruch. „Jednym z celów Fundacji jest wspieranie młodych twórców, motywowanie młodych do działania poprzez połączenie literatury i grafiki. Twój Ruch promuje także kulturę „przez duże K” oraz historię Polski i patriotyzm w jak najatrakcyjniejszym dla młodych wydaniu (akcja Sztafeta Pokoleń vol. 1 i vol. 2, Historia w komiksie). Fundacja stawia również na popularyzację sportu i rekreacji wśród młodzieży – rajdy, wycieczki, warsztaty strzeleckie itd. Studenci, którzy założyli stronę, od dzieciństwa kochają polskie góry – postanowili zarazić młodzież tą sympatią – sformalizowali dotychczasowe wypady i TwójRuch zaczął organizować młodzieżowe rajdy górskie (Beskid Sądecki 2012 i Gorce 2012). Razem tworzą też telewizję internetową TwojRuchTV” – można dowiedzieć się na stronie twojruch.net.

Na razie nic nie wskazuje na to, aby Janusz Palikot miał zrezygnować z nazwy „Twój Ruch”. Potwierdził to m.in. publikując nowe hasło na swoim profilu na Twitterze.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

2 x 2 = 4? - niekoniecznie. Poseł od „Belzebuba” ma inną teorię. Nobel z matematyki murowany

Arkadiusz Myrcha / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po tekście w "Gazecie Wyborczej" o rzekomej łapówce, jaką miał wręczyć Gerald Birgfellner, w sieci pojawiło się mnóstwo komentarzy. Austriak ponoć zeznał, że nie wie komu, gdzie i kiedy wręczył łapówkę, ale kontrowersje wzbudził też fakt, że 50 tys. zł miało się znajdować w kopercie. Do grona komentujących kolejny "kapiszon" redakcji z Czerskiej dołączył poseł Arkadiusz Myrcha. Zdaniem polityka Platformy, który wsławił się nazwaniem jednego z "Trzech Króli" Belzebubem, upchnięcie tak dużej kwoty do koperty nie stanowi problemu. Wystarczy 10 banknotów po... 500 zł.

Arkadiusz Myrcha postanowił się włączyć na Twitterze do dyskusji o rzekomej łapówce, opisywanej w "Gazecie Wyborczej". Odpowiadając na wpis posła "Porozumienia", Kamila Bortniczuka, który poddał w wątpliwość, czy jest możliwe włożenie 50 tys. zł do koperty, wpadł na genialny pomysł. 

Polityk Platformy - prywatnie mąż posłanki Kingi Gajewskiej - chcąc udowodnić karkołomną tezę opisaną w "Wyborczej" podpowiedział, jak można to zrobić - wystarczy włożyć do koperty 10 banknotów po... 500 zł.

Prawdopodobnie, kiedy już emocje opadły, albo też poseł wspomógł się kalkulatorem i stwierdził, że wówczas kwota byłaby dziesięciokrotnie niższa - tweet Myrchy został usunięty. 

Mimo usunięcia wpisu, rachunkowa wpadka młodego posła totalnej opozycji była żywiołowo komentowana.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl