Kolejne irańskie drony Rosjan zestrzelone nad Ukrainą

Armia Ukrainy zestrzeliła ostatniej nocy dziesięć z piętnastu irańskich dronów Shahed-131 i 136, którymi Rosja zaatakowała ukraińskie obwody na południu kraju. Poinformowało w tym dowództwo operacyjne Południe ukraińskich wojsk lotniczych.

Zdjęcie ilustacyjne
By Mil.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=123057538

- Jednostki dowództwa powietrznego Południe wojsk lotniczych Sił Zbrojnych Ukrainy strąciły dziesięć wrogich dronów kamikaze nad obwodami chersońskim, mikołajowskim i odeskim

– przekazano w komunikacie. 

Jak uściślono, zestrzelonych zostało dziesięć z 15 dronów, które atakowały tereny południowej Ukrainy.

W kolejnym komunikacie dowództwo operacyjne armii ukraińskiej Południe przekazało, że w wyniku nocnego ataku bez prądu pozostają tysiące abonentów w obwodzie odeskim:

„W nocy wróg zaatakował południe kraju z użyciem dronów kamikaze. Kontynuując terroryzm technologiczny uderzono w obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie odeskim, co spowodowało poważne zniszczenia i odcięło od prądu tysiące konsumentów”

Wczoraj brytyjskie ministerstwo obrony przekazało, że pierwsze od trzech tygodni doniesienia o rosyjskich atakach na Ukrainę przy użyciu irańskich dronów sugerują, że Rosji skończyły się ich zapasy, ale otrzymała już nową dostawę.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo