Legendarny trener kończy pracę po mundialu w Katarze. Louis van Gaal nie będzie już selekcjonerem Holandii

Louis van Gaal po ćwierćfinałowej porażce Holandii z Argentyną na piłkarskich mistrzostwach świata w Katarze potwierdził, że nie będzie dłużej prowadził Pomarańczowych.

Louis van Gaal po raz ostatni w roli selekcjonera Holandii
fot. screen/Twitter

Holandia po rzutach karnych uległa Argentynie w ćwierćfinale piłkarskiego mundialu w Katarze. Selekcjoner "Oranje", legendarny Louis van Gaal przyznał, że było to jego ostatnie spotkanie na holenderskiej ławce.

Nie będę dalej trenerem reprezentacji Holandii, to był mój ostatni mecz. Jestem dumny z tego, co udało się zbudować. Sprowadziłem wielu młodych graczy, aby się uczyli. Stworzyliśmy zgraną grupę i kiedy patrzę wstecz, widzę coś bardzo pozytywnego

- powiedział doświadczony szkoleniowiec.

Louis van Gaal ocenił mecz z Argentyną

Cały rok trenowaliśmy rzuty karne i mimo wszystko odpadliśmy po nich, wielka szkoda. Jako trener chcę mieć wszystko pod kontrolą, dlatego poprosiłem piłkarzy, aby wykonywali rzuty karne w swoich klubach, wszyscy to robili. Ale jeśli spudłujesz dwa, tracisz szansę na wygraną. Takiej straty nie da się odrobić. W trakcie meczu sędzia podjął kilka wątpliwych decyzji, ale to nie przez niego przegraliśmy

- podsumował holenderski trener.

Van Gaal, którego bilans meczów zachwyca (14 zwycięstw i 6 remisów w ostatnich 20 meczach reprezentacji Holandii) przyznał, że nie obchodzi go kto wygra mistrzostwa świata w Katarze. "Nie będę już tego oglądał" - stwierdził trener, którego na stanowisku ma zastąpić Ronald Koeman.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Louis van Gaal #Katar 2022

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo