Sunak: „Zanim można myśleć o porozumieniu, Rosja musi się wycofać”

Rosja musi wycofać swoje wojska z terytorium Ukrainy, zanim będzie można rozważać jakiekolwiek porozumienie - podkreślił w piątek premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak w rozmowie telefonicznej z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Rishi Sunak i Wołodymyr Zełenski
https://twitter.com/Spriter0000

Jak przekazano w komunikacie wydanym przez Downing Street, obaj przywódcy omówili nową falę rosyjskich ataków na krytyczną infrastrukturę Ukrainy, a prezydent Zełenski podziękował W. Brytanii za jej kluczowe wsparcie w przywracaniu zasilania poprzez dostarczanie generatorów.

Dodano, że Sunak wyraził uznanie dla ukraińskich sił zbrojnych, które przechwyciły w tym tygodniu dziesiątki potencjalnie niszczycielskich pocisków i poinformował, że w najbliższych tygodniach na Ukrainę dotrą kolejne przekazywane przez Wielką Brytanię działa przeciwlotnicze i kolejne pociski obrony powietrznej krótkiego zasięgu.

Obaj przywódcy zgodzili się, że ważne jest uprzedzenie nieszczerych wezwań Rosji do zawieszenia broni, a premier dodał, że Kreml musi wycofać swoje siły, zanim będzie można rozważać jakiekolwiek porozumienie

 - napisano.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wielka Brytania #Rishi Sunak #Wołodymyr Zełenski #Ukraina #Rosja #wojna

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo