Cyberatak na Słowacji. To zemsta Rosjan?

Ministerstwo Obrony Słowacji stało się celem cyberataku. Najwyraźniej z powodu tego incydentu przestała działać strona resortu. Zdaniem jego szefa Jaroslava Nad’a za atakiem stała rosyjska grupa.

Zdjęcie ilustacyjne
pixabay.com

Nad’ powiedział, że atak jest reakcją na wczorajszą wizytę w Kijowie, który minister odwiedził wraz z szefem dyplomacji Rastislavem Kaczerem i ministrem gospodarki Karelem Hirmanem. Minister wyraził pogląd, że była to zemsta za wyjazd na Ukrainę. Podobna do cyberataku na Parlament Europejski, który uznał władze Rosji za terrorystyczne.

Trójka słowackich ministrów zapowiedziała podczas wizyty w Kijowie dalszą pomoc wojskową i humanitarną dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy.

Zuzana-2 zniszczona. Jedna z ośmiu

Po powrocie do kraju Nad’ potwierdził dziennikarzom, że na Ukrainie została zniszczona jedna z ośmiu dostarczonych przez Słowację samobieżnych haubic Zuzana 2. Według szefa słowackiego resortu obrony, który powołał się na informacje od swojego ukraińskiego kolegi Oleksija Reznikowa, dostarczone przez Bratysławę na Ukrainę systemy przeciwlotnicze S-300 funkcjonują bez problemów.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Rosja #Słowacja

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo