Dawid Kubacki przeskoczył skocznię! Fantastyczny lot Polaka w Titisee-Neustadt!

Dawid Kubacki po fenomenalnym skoku w finałowej serii zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w w Titisee-Neustadt. Szóste miejsce zajął Piotr Żyła, a ze zwycięstwa cieszył się Anze Lanisek. Kamil Stoch nie poradził sobie z trudnymi warunkami na skoczni i nie wystąpił w drugiej serii.

Dawid Kubacki w Titisee-Neustadt
fot. twitter.com/oleksieradz

Lider Pucharu Świata w skokach narciarskich - Dawid Kubacki - w Titisee-Neustadt dominował od czwartkowych treningów. Polak był również najlepszy w piątkowych kwalifikacjach, ale gdy przyszło do konkursu, to w pierwszej serii nie było już tak wspaniale. Medalista olimpijski z Pekinu skoczył wprawdzie dobrze, ale odległości nieco zabrakło - w dużej mierze z powodu warunków wietrznych, z którymi nie poradziło sobie wielu znakomitych zawodników - z Kamilem Stochem na czele.

Kubacki i Żyła w czołówce

Na półmetku Kubacki (130,5 m) był najlepszym z Biało-czerwonych, zajmował piąte miejsce. W czołowej dziesiątce plasował się także Piotr Żyła - był dziewiąty. Do drugiej serii awansowali także Paweł Wąsek (14. miejsce) oraz Aleksander Zniszczoł (26. lokata). Liderem był Halvor Egner Granerud, który najlepiej z czołówki poradził sobie z wiatrem.

Aktualizacja

Od początku finałowej serii jury - reagując na warunki wietrzne - zdecydowało się podnieść platformę najazdową o dwa poziomy. Pomimo tego Aleksander Zniszczoł nie odleciał zbyt daleko (121 m) i po niepewnym lądowaniu mógł się cieszyć jedynie z pierwszych punktów w tym sezonie Pucharu Świata. Zdecydowanie lepiej od kolegi zaprezentował się Paweł Wąsek (128,5 m), który ostatecznie zajął 14. miejsce.

Wyraźnie za zieloną linią lądował Piotr Żyła. "Wiewiór" dał polskim kibicom powody do radości szybując aż 136 metrów, pomimo podmuchów wiatru w plecy. Nie zdołał sprostać temu osiągnięciu Stefan Kraft (133 m).

Piotr Żyła odpalił rakietę

Kolejni zawodnicy również mieli spore problemy by pokonać Polaka, aż przyszedł czas na Dawida Kubackiego. Fantastyczna to była próba - 144 metry! Poza rozmiar obiektu! Blisko był Karl Geiger (141,5 m), ale Niemiec przegrał z naszym mistrzem świata!

Kubacki wskoczył na podium

W okamgnieniu okazało się, że Polak cudowną próbą w drugiej serii wywalczył sobie miejsce na podium. Do zwycięstwa zabrakło jednak punktów z pierwszego skoku. Anze Lanisek (141 m) wyprzedził Kubackiego i wygrał konkurs. Przewagę roztrwonił natomiast Halvor Egner Granerud (135 m). Kubacki drugi! Geiger trzeci, a Norweg dopiero piąty - tuż przed Piotrem Żyłą.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Puchar Świata w skokach #Dawid Kubacki #Kamil Stoch #Piotr Żyła ##skijumpingfamily

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo