„Kto raz oszukał, może oszukać ponownie”. Jak Tusk i jego świta reagowali na kryzys? ZOBACZ nowy spot PiS [WIDEO]

PiS zaprezentował dziś spot, w którym porównano działania obecnego rządu w czasie kryzysu z tymi podejmowanymi przez PO-PSL w latach 2007-2015. Rzecznik PiS Rafał Bochenek powiedział, że "naszym obowiązkiem jest przestrzec obywateli przed Donaldem Tuskiem i jego powrotem". -Kto raz oszukał, może oszukać również i drugi raz - podkreślił polityk.

Zbyszek Kaczmarek

Podczas konferencji w siedzibie PiS pokazano spot przedstawiający działania rządu w czasie kryzysu. Przypomniano w nim, że w czasach rządów PO-PSL podwyższano podatki, w tym VAT, a bezrobocie wzrosło w kolejnych latach - w sierpniu 2010 r. wynosiło 11,4 proc., w kwietniu 2012 r. - 12,9 proc., a w lutym 2013 r. - 14,4 procent. Natomiast, co podkreślono w nagraniu, za rządów PiS obniżono podatki m.in. na żywność czy na gaz, a także podwyższono wydatki na służbę zdrowia czy podwyższono płacę godzinową.

"Naszym obowiązkiem jest przestrzec obywateli przed Tuskiem i jego powrotem. Pokazać, że kto raz oszukał, może oszukać również i drugi raz"

- mówił po emisji spotu rzecznik PiS.

"To nie jest tak, że to było dawno i nieprawda, jak bardzo często mówią politycy Platformy Obywatelskiej"

- dodał.

"Ta rzeczywistość może się w Polsce powtórzyć"

- podkreślał.

Bochenek przypomniał, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wielokrotnie mówił, że to, co dziś robi lider PO Donald Tusk i jego formacja to "farbowanie się, przebieranie się i jedna, wielka mistyfikacja", a wszystko, co mówią politycy Platformy to "bajki dla Polaków".

"Chcieliśmy przestrzec naszych obywateli przed ponownym oszustwem Platformy Obywatelskiej"

- mówił.

"Rządy PO-PSL "o była totalna porażka"

Inny poseł PiS Robert Gontarz ocenił w trakcie konferencji prasowej, że rządy PO-PSL "to była totalna porażka".

"To byli ludzie, którzy w trudnej sytuacja zamiast Polakom pomagać, to zabierali Polakom pieniądze"

- mówił. W tym kontekście wskazał m.in. na przejęcie ponad 150 mld zł z OFE (które z OFE przekazano do ZUS - red.), podwyżki VAT czy wyłudzanie VAT przez mafie.

"My tę lukę vatowską w sposób znaczący uszczelniliśmy"

- podkreślał Gontarz.

Dodał, że za rządów Platformy było wysokie bezrobocie, a płaca godzinowa wynosiła kilka złotych za godzinę.

"Teraz to ponad 20 zł, a od przyszłego roku 22,8 zł, a od lipca już ponad 23 zł"

- wskazał. Gontarz podkreślał też, że obecnie mamy jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w UE oraz że rząd wspiera emerytów m.in. poprzez wprowadzenie 13. i 14. emerytury.

"Brak wiarygodności, brak adekwatnych działań do (wymogów) ówczesnych czasów, ale również podwyższanie podatków - wszystko to charakteryzowało rządy PO i PSL pod wodzą Donalda Tuska"

- oceniła na konferencji posłanka PiS Agnieszka Górska.

Wśród wprowadzonych w ostatnim czasie działań PiS wymieniła m.in. zamrożenie cen energii elektrycznej i gazu, zmniejszenie VAT na podstawowe produkty spożywcze, energię elektryczną, paliwo, nawozy, czy wprowadzenie dodatku elektrycznego i wakacji kredytowych. Ponadto - jak mówiła - wprowadzono brak podatku PIT dla osób do 26. roku życia.

"To nasze propozycje, propozycje PiS, a co po drugiej stronie? Z drugiej strony - nic"

- oceniła Górska.

"Nie ulegajmy temu ponownemu oszustwu, nie ulegajmy kłamstwom, które są sączone przez polityków PO, bo dotychczas nie pokazali żadnego programu, żadnych konkretnych rozwiązań. Jak i również te informacje, które są powielane przez sprzyjające im media, są kłamliwe i nieprawdziwe"

- ocenił Bochenek.

Rozwiązania PiS m.in. w dziedzinie gospodarki zostały po konferencji przekazane na piśmie klubowi Koalicji Obywatelskiej.

"Jeżeli sami nie mają pomysłów, to chcielibyśmy, żeby nam nie przeszkadzali i uczyli się od nas. Zapoznali się z tym kompleksowym pakietem rozwiązań dla polskich obywateli"

- oświadczył Bochenek. 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo