Dziś trochę słońca na północy, na południu deszczowo

W piątek najwięcej słońca będzie na północy kraju. Na południowym wschodzie spadnie 10 mm deszczu, a w Karpatach 10 cm śniegu - poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

W piątek najwięcej słońca będzie na północy kraju, głównie na Wybrzeżu. Im bardziej ku centrum i na południowy wschód, tym zachmurzenie będzie większe. Na południowym wschodzie będzie padał deszcz, którego spadnie 10 mm. W Karpatach spadnie z kolei 10 cm śniegu. W Zakopanem wystąpią opady marznące powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -2 stopnia Celsjusza na północy, ok. 2 stopni w centrum, do 3 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, z kierunków południowych i zachodnich. W Karpatach porywy wiatru wyniosą do 90 km/h. W górach wystąpią zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na południowym wschodzie wystąpią intensywne opady deszczu, których suma wyniesie 20 mm. W tej części kraju także będzie padał deszcz ze śniegiem, a lokalnie śnieg. W Tatrach opady śniegu wyniosą do 15 cm. Na północy wystąpią mgły marznące z widzialności do 200 metrów.

Temperatura minimalna od -6 stopni Celsjusza na Pomorzu, -1 w centrum, do 2 stopni na południowym wschodzie.

Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, z przewagą wschodniego. Tylko w górach wiatr silniejszy, porywisty.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo