Kierowcy uważajcie na gołoledź. Ostrzeżenia pierwszego stopnia

Do godzin porannych w piątek, a nawet w ciągu dnia, na drogach i chodnikach prawie całej północnej Polski utrzyma się gołoledź. Przed zjawiskiem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W czwartek zostały wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia.

pixabay.com

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla całych województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego, a także dla północnych części woj. lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego a także większości podlaskiego.

Tam IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie.

Spodziewana temperatura minimalna w tych województwach od -6 st. C do -2 st. C, lokalnie -8 st. Natomiast temperatura minimalna przy gruncie może osiągnąć od -8 st. C do -3 st. C, lokalnie nawet -10 st. C.

"Ujemna temperatura powietrza utrzyma się miejscami także w dzień"

– ostrzegł IMGW.

Dodatkowo w woj. zachodniopomorskim oraz miejscami w pomorskim IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia o gęstych mgłach. Na tym obszarze z powodu mgieł widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#pogoda #IMGW

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo