O czym mówił Jarosław Kaczyński w Chojnicach? 10 najważniejszych wypowiedzi prezesa PiS

My nie kłaniamy się nikomu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, który na spotkaniu w Chojnicach mówił m.in. o podmiotowej polityce zagranicznej. Poruszonych wątków było dużo więcej i zebraliśmy je w podsumowaniu z cyklu TOP 10 najważniejszych cytatów.

Jarosław Kaczyński
fot. Facebook/PiS

Podczas spotkania z Jarosławem Kaczyńskim w Chojnicach doszło do incydentu z udziałem mężczyzny, który uczestniczył w wydarzeniu. Zakłócił on spotkanie z Kaczyńskim, wykrzykując do szefa partii rządzącej słowa o "obawach" przed lokalnymi mediami. Po tych słowach w sali wywiązała się słowna awantura, którą przerwał sam Kaczyński, uspokajając uczestników.

O czym jeszcze mówił prezes Kaczyński? Zebraliśmy najważniejsze wypowiedzi. Zapraszamy do lektury naszego podsumowania 10 najważniejszych cytatów.

10 NAJWAŻNIEJSZYCH CYTATÓW z przemówienia prezesa PiS w Chojnicach:

  • O ostrzeganiu przed Rosją: "Kiedy w 2010 roku, już po śmierci mojego brata, wystosowałem list do wszystkich ważnych przywódców i instytucji Europy właśnie w tej sprawie, sprawie zagrożenia rosyjskiego, to w Polsce pytano, czy jestem aby przy zdrowych zmysłach, bo niejaki Sikorski o to pytał, a jeżeli chodzi o odpowiedź tych, do których kierowane było to pismo, to można powiedzieć, że było to całkowite milczenie. Uznawano, że tego zagrożenia nie ma, że to stara, polska rusofobia"
  • O Donaldzie Tusku: "Kiedy pytają działaczy Platformy Obywatelskiej, czy pan Tusk jest geniuszem, to oni odpowiadają, że tak. Sam to słyszałem. Ja uczciwie się przyznaję, że nie jestem geniuszem"
  • O budowaniu wspólnoty: "Nasza władza podejmuje wysiłki w zakresie kultury właśnie dlatego, by budować wspólnotę i naród, by odrzucić to wszystko, co jest w istocie atakiem na naród, by odrzucić pedagogikę wstydu"
  • O zakłócaniu spotkań: "Nie wiem, czy tu jest 400 policjantów, ja widziałem co najwyżej kilkudziesięciu, ale może się mylę. Natomiast mogę powiedzieć jedno - musimy być pod ochroną z tego względu, że my mamy prawo do spokojnych spotkań; my spotkań Tuska nie zakłócamy, my nie organizujemy awanturników i różnego rodzaju lumpów, żeby doprowadzali do tego rodzaju sytuacji"
  • O reformie wymiaru sprawiedliwości: "Musimy zreformować polskie sądy. My w żadnym razie z tej sprawy nie rezygnujemy, nie mówimy, że to jest ponad nasze siły, że to nie do załatwienia. Będziemy tę sprawę podejmować"
  • O węglu: "Mamy w tej chwili dobry punkt odbicia, z węglem się już - można powiedzieć - udało, węgla jest w bród. Trzeba się zastanowić, co zrobić z nadwyżkami, na pewno się nie zmarnują"
  • O... piłce nożnej: "Na jednych ze spotkań powiedziałem, że byłbym bardzo rad, gdyby Robert Lewandowski występował w Legii. Oczywiście mówiłem to nie w tym znaczeniu, że bym chciał, żeby w dzisiejszej Legii - przy całym szacunku - występował, bo to byłoby w ogóle bez sensu. Mi chodziło o to, żeby Legia była takim klubem jak Bayern, nie mówię już o Realu Madryt, ale po prostu - żeby była potężnym klubem, który ma za sobą przynajmniej kilka zwycięstw w tych pucharach europejskich (...), który ma dorobek porównywalny z tymi najsilniejszymi klubami, nie z Realem, bo to jest poza konkurencją, ale już z Barceloną tak"
  • O "zmienności płci": "To jest oczywiście moda, to jest bzdura, to jest niszczenie społeczeństwa, dlatego chcemy się temu przeciwstawić. Chcemy się przeciwstawić tej rewolucji. Nie chcę nadmiernie żartować, bo niektórzy mnie za to krytykują, ale mogę państwu powiedzieć, jeszcze jedne wybory to może nie, ale jeśli Donald Tusk dotrwałby do jeszcze kolejnych, to już pewnie się przedstawi jako kobieta"
  • O Korei Południowej: "W momencie zakończenia wojny koreańskiej była drugim co do biedy krajem świata. A do czego doszli w ciągu tego czasu? Historycznie rzecz biorąc to jest bardzo krótki czas, choć oczywiście bardzo długi w życiu człowieka (...) Dziś są naprawdę potężnym państwem - i to jest droga, którą my też musimy iść. Oczywiście, to jest droga pod górę, trudna i ciężka (...) ale może szybko prowadzić do naprawdę wielkiego sukcesu"
  • O mediach: "Dzisiaj media z TVN i Onetem na czele, ale nie tylko one, robią ludziom wodę z mózgu. Po prostu opisują państwo, którego nie ma. Twierdzą, że w Polsce prześladowaną grupą są oni, chociaż prześladowani jesteśmy my. Wszyscy, łącznie ze mną, z naszej strony dostają jakieś wyroki, tamci mogą nie wiem, co zrobić, chyba nawet, gdyby niemowlaka utopili to też by ich uniewinniono".
 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #Chojnice

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo