Wybuch na lotnisku w okupowanym Melitopolu

Kilka godzin po serii eksplozji, do których doszło w pobliżu lotniska w okupowanym Berdiańsku, na południu Ukrainy, odnotowano potężny wybuch na lotnisku w nieodległym Melitopolu, również kontrolowanym przez siły agresora - powiadomił w czwartek lojalny wobec Kijowa mer Melitopola Iwan Fedorow.

twitter.com/@OlivierJorba

"Weryfikujemy informacje na temat strat wroga" - napisał Fedorow na Telegramie.

Wcześniej w czwartek przewodnicząca administracji Berdiańska Wiktoria Halicina oznajmiła w rozmowie z portalem Suspilne, że w pobliżu rosyjskiej bazy wojskowej słyszano trzy donośne wybuchy, a następnie jeszcze 15 mniejszych eksplozji. Na miejscu zdarzenia wybuchł duży pożar, wysłano tam niemal wszystkie dostępne w Berdiańsku karetki pogotowia i wozy straży pożarnej.

Melitopol liczył przed rosyjską inwazją około 150 tys. mieszkańców. Miasto zostało opanowane przez wojska agresora na przełomie lutego i marca, kilka dni po inwazji Kremla na sąsiedni kraj. Okupacyjna administracja uznaje od tego czasu Melitopol za nieformalną "stolicę" podbitych ziem obwodu zaporoskiego.

Berdiańsk, 100-tysięczny port nad Morzem Azowskim, znajduje się pod kontrolą wroga od 27 lutego. W drugiej połowie marca ukraińskie siły zniszczyły stacjonujący w tym mieście rosyjski okręt desantowy Saratow, wchodzący w skład Floty Czarnomorskiej.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo