Była przeciw 500 Plus, podniesieniu płacy minimalnej... i nie pamięta! "O, to mnie pan zaskoczył"

Posłanka PO Marta Golbik nie pamiętała, jak głosowała w sprawie kluczowych ustaw przed kilkoma laty. Przypomniano jej to w radiowym wywiadzie. - O, to mnie pan zaskoczył - przyznała, gdy dowiedziała się, że była... przeciwko podnoszeniu płacy minimalnej.

Marta Golbik
Autorstwa Dubelc - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68669478

Robert Mazurek w rozmowie z Martą Golbik przypomniał, że w 2016 roku wzięła udział w głosowaniu w sprawie wprowadzenia programu 500 Plus. - Oczywiście, głosowałam przeciwko na etapie wprowadzania 500 Plus - przyznała. 

Kolejne głosowanie, które wspomniano w rozmowie, dotyczyło podniesienia płacy minimalnej. Jak w 2018 roku głosowała posłanka Golbik? Nie mogła sobie przypomnieć...

- To ja pani przypomnę. Cała Platforma była za, ale Pani była przeciw. Pani nie chciała podnoszenia płacy minimalnej - powiedział Mazurek, na co Golbik odparła:

O, to mnie pan zaskoczył...

Mazurek przypominał dalej: na przykład, że posłanka Golbik głosowała przeciw przywróceniu wieku emerytalnego sprzed "reformy Tuska". Podatek od supermarketów? Posłanka Golbik była przeciw. Podatek cukrowy? Także przeciw! Przedstawicielka PO była nawet przeciwko akcyzie na e-papierosy...

Zobacz fragment rozmowy z Martą Golbik:

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Platforma Obywatelska #Marta Golbik

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo