"Europejczycy muszą kontynuować wsparcie dla Ukrainy"

Wysoki przedstawiciel UE ds. zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Josep Borrell powiedział, że "Rosjanie nie mogą zdobyć terytorium – próbowali i zostali odparci, więc systematycznie niszczą Ukrainę". Dodał, że "Europejczycy muszą kontynuować wsparcie dla Ukrainy".

Zdjęcie ilustracyjne
facebook.com/GeneralStaff.ua

"Naszym priorytetem pozostaje wsparcie Ukrainy bronią, amunicją, szkoleniami ukraińskich żołnierzy; wsparcie wojskowe i finansowe"

– oświadczył Borrell, który w czwartek w Brukseli wziął udział w odbywającej się hybrydowo konferencji Europejskiej Agencji Obrony (EDA).

"Rosja systematycznie bombarduje infrastrukturę krytyczną. Nie mogą zdobyć terytorium – próbowali i zostali odparci, więc systematycznie niszczą kraj, chcą wpędzić miliony ludzi w zimno i ciemność"

– mówił Borrell.

Podkreślił, że te ataki można uznać za zbrodnię wojenną, ponieważ są dokonywane przeciw ludności cywilnej.

"To nie jest walka z armią, to chęć złamania morale kraju i jego zdolności do przeżycia. W tych warunkach Europejczycy muszą kontynuować wsparcie dla Ukrainy"

– powiedział szef unijnej dyplomacji.

"Wojna powróciła do Europy, w bardzo bliskie sąsiedztwo UE"

- stwierdził dyrektor generalny EDA Jirzi Szedivy. Zaznaczył, że kraje członkowskie reagują, o czym świadczy zwiększenie wydatków obronnych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo