Zakopał w ziemi 2 kg narkotyków. Policja zrobiła zasadzkę

W trakcie policyjnej zasadzki funkcjonariusze zatrzymali 50-letniego dilera, który zakopał w ziemi... ponad 2 kilogramy narkotyków. Informację przekazała mł. asp. Paulina Harabin z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. Co grozi mężczyźnie?

otwock.policja.gov.pl

Otwoccy kryminalni od dłuższego czasu intensywnie pracowali nad sprawą wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych przez mieszkańca Otwocka. Według ich operacyjnych ustaleń, mężczyzna handlował narkotykami w powiecie otwockim i powiatach ościennych. Policjanci ustalili nie tylko dane personalne dilera, ale też sposoby i miejsca dystrybucji narkotyków.

"Kiedy ustalili czas i miejsce, w którym mogło dojść do jednej z takich transakcji, zorganizowali zasadzkę. W jej efekcie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 50 i 33-lat. Obaj byli zdenerwowani. Przy starszym z nich, w bieliźnie kryminalni znaleźli kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków, a w kieszeni spodni gotówkę w kwocie bliskiej 3 tys. złotych, zaś 33-latek trzymał w dłoni woreczek z zawartością amfetaminy, którą tuż przed chwilą zakupił"

- podała mł. asp. Paulina Harabin.

Policjantka dodała, że funkcjonariusze udali się w miejsca zamieszkania zatrzymanych mężczyzn, a podczas przeszukania pomieszczeń zabezpieczyli kolejną gotówkę w kwocie ponad 28 tys. złotych, 420 euro, 50 funtów i 111 dolarów.

50-latek przekonywał ich, że nie mają czego dalej szukać, gdyż nie ma już więcej zabronionych substancji.

"Kryminalni jednak nie dali mu wiary, byli przekonani, że nie mówi prawdy i poprosili o przybycie na miejsce policjantów z innych komórek otwockiej komendy, funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz przewodnika z psem do wyszukiwania zapachu narkotyków z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego Komendy Stołecznej Policji"

- wyjaśniła mł. asp. Paulina Harabin.

Podkreśliła, że pies tuż za posesją w pobliżu lasu pies wyczuł narkotyki.

"Po wykopaniu części ziemi z tego obszaru funkcjonariusze znaleźli worek foliowy z metamefatminą. Po chwili przekopano następne fragmenty ziemi, pod którym również znaleziono worki foliowe z marihuaną, amfetaminą, metamfetaminą i mefedronem. Łącznie zabezpieczono ponad 2 kg narkotyków"

- poinformowała mł. asp. Paulina Harabin.

Prokuratura Rejonowa w Otwocku przedstawiła 50-latkowi zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Drugi zatrzymany 33-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków.

Śledztwo jest rozwojowe i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska #mazowieckie #narkotyki #Otwock

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo