158 migrantów usiłowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską

Z najnowszego komunikatu Straży Granicznej wynika, że minionej doby z Białorusi do Polski nielegalnie próbowało przedostać się 158 cudzoziemców. Dodano, że duża grupa forsowała w kilku miejscach rzekę graniczną Świsłocz.

twitter.com/Straz_Graniczna

Przez rzekę Świsłocz w środę przedostało się do Polski łącznie 32 cudzoziemców; to obywatele Kamerunu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Jemenu, Syrii i Egiptu. Próby miały miejsce na odcinkach granicy, za których ochronę odpowiadają placówki SG w Bobrownikach, Krynkach i Michałowie - podała SG w czwartek rano na Twitterze.

[polecam:https://niezalezna.pl/450390-rezim-lukaszenki-dobrze-wyposaza-migrantow-michalska-granicy-nie-przekraczaja-przypadkowe-osoby?msnc]

Z danych SG wynika, że od początku grudnia odnotowano blisko 400 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. W listopadzie zanotowano ponad 2,2 tys. takich prób, w październiku - ponad 2,5 tys.

Trwa instalowanie bariery elektronicznej, która ma być uzupełnieniem stalowego ogrodzenia, zbudowanego na 186 kilometrach granicy z Białorusią. Bariera elektroniczna ma mieć 206 km i obejmie również odcinki, gdzie stalowego ogrodzenia nie ma, np. graniczne rzeki.

Gotowe są już jej dwa pierwsze odcinki, o łącznej długości 37 km wyposażone m.in. w kamery dzienno-nocne i termowizyjne. Trwają odbiory techniczne kolejnych. Według zapowiedzi MSWiA, do końca roku powinna być oddana do użytku cała bariera elektroniczna.

Od 1 lipca na Podlasiu obowiązuje – wydany przez wojewodę – zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość mniejszą niż 200 metrów. Z wnioskiem o jego wprowadzenie wystąpił komendant Podlaskiego Oddziału SG. Po kolejnym przedłużeniu przez wojewodę, zakaz obowiązuje obecnie do końca roku.

Obowiązuje on w całym województwie, z wyjątkiem odcinków granicy przebiegających na rzekach

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo