Jedziesz dziś w trasę? Przeczytaj!

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, pracuje na nich 897 pojazdów zimowego utrzymania dróg - poinformował w czwartek rano Grzegorz Mrozowski z punktu informacji drogowej centrali Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Pixabay

Lokalnie przejazd utrudniają śliskość, błoto pośniegowe, opady śniegu, śniegu z deszczem, mżawka i deszcz.

GDDKiA apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w rejonach kraju, gdzie warunki pogodowe mają wpływ na przejezdność.

Śliskość i błoto pośniegowe występują na terenie trzech województw: pomorskiego - na dk 21 między Ustką a Miastkiem, dk 6 między Sycewicami i miejscowością Bożepole Małe i dk 20 między Bytowem a Węglewem; warmińsko-mazurskiego - na dk 58 między Rucianem Nidą a granicą województwa, dk 63 między Piszem a miejscowością Wincenta, i dk 65 na odcinku Ełk – granica państwa; oraz lubuskiego na dk 31 między Drzecinem, a Sarbinowem.

Opady śniegu i śniegu z deszczem występują w dziewięciu województwach: zachodniopomorskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, lubuskim, świętokrzyskim, łódzkim, dolnośląskim i śląskim - podał dyżurny.

Mżawka i deszcz występują na terenie pięciu województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i opolskiego.

GDDKiA przypomniała, że zgodnie z prognozami meteorologicznymi w dzień zachmurzenie ma być duże z większymi przejaśnieniami, na wschodzie i południowym wschodzie okresami rozpogodzenia. Miejscami mają wystąpić przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Na Pomorzu oraz Kujawach lokalnie prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Rano w rejonie Zalewu Wiślanego możliwe są burze.

Temperatura maksymalna od minus jednego stopnia Celsjusza - zera st. na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich do trzech st. na zachodzie oraz nad morzem.

Wiatr ma być słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie w porywach do 60 km na godzinę, południowo-zachodni i południowy - przypomina o warunkach pogodowych dyżurny centrali GDDKiA.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

dp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo