Antoni Cię obroni! Kapela znad Baryczy kontra Skiba z Big Cyca. Obejrzyj, kto ma rację! (FILM)

- U nas była plaża zamiast wojska. Obojętnie kto by spadł w Polsce na spadochronach, to byśmy nie wiedzieli, co mamy robić. Mielibyśmy tylko nieuzbrojoną Ochotniczą Straż Pożarną. Dlatego Wojska Obrony Terytorialnej to wielka sprawa. Poprzednicy Antoniego Macierewicza właściwie wojsko rozpuścili, u nas w Ostrowie Wielkopolskim jednostka została zlikwidowana, a na tych placach wojskowych zaczęły powstawać markety! – mówi w rozmowie z Piotrem Lisiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem” lider legendarnej Kapeli znad Baryczy Bogusław „Bulaj” Cebulski. Dlatego gdy Skiba z Big Cyca nagrał piosenkę wyśmiewającą Macierewicza, rzucił mu wyzwanie, nagrywając utwór „Antoni Cię obroni”. Posłuchać go można w 29 minucie rozmowy poniżej [ZOBACZ FILM na końcu tekstu].

Pomnik Kapeli znad Baryczy przy wjeździe do Odolanowa
fot. arch.

Kasety legendarnej Kapeli znad Baryczy z Odolanowa koło Ostrowa w latach 90. były rozchwytywane na tyle, że masowo podrabiali je piraci i sprzedawali nawet w Niemczech. Ich miejski folk opowiadał o ostrowskim żużlu, historii zakładów ZNTK z przedwojennym rodowodem czy kultowej, imprezowej ulicy Kolejowej. Bogusław „Bulaj” Cebulski, lider kapeli, to wnuk powstańca wielkopolskiego i uczestnika wojny polsko-bolszewickiej. 

Skiba z Big Cyca atakując Macierewicza w swojej piosence powtórzył propagandę TVN: „A kto oczymma taliba?/ Kto na pomoc Marsjan wzywa?/ Kto obrabia biura NATO/ Komu wszystko pachnie zdradą?”. 

Kapela znad Baryczy odpowiada mu mówiąc o tym, co z wojskiem robili politycy, których popiera: „Oni Polskę mieli za nic, nie bronili naszych granic/ Naród polski rozbroili, nasz majątek roztrwonili/ Zamiast czołgów i rakiety, targowiska i markety/ Rozpuścili polskie wojsko, kto Cię dziś obroni Polsko?”. I wskazuje, że to „Antoni”.

Jak podkreśli rozmówcy, po napaści Rosji na Ukrainę, lemingi mają trudność, by logicznie uzasadnić, dlaczego nazywają Macierewicza „świrem”.

- Testuje to na znajomych. Macierewicz najgorszy świr? Dobra, a Wojska Obrony Terytorialnej, na których teraz Ukraina się wzoruje, to dobrze, czy źle? Nie no, to dobrze, ale poza tym świr. Aha. A to że WSI zlikwidował, wyszkolone w Moskwie? Wyobrażasz sobie teraz, że ruscy robią to, co robią, a u nas mamy WSI? No więc to dobrze, czy źle? No… dobrze. Ale poza tym świr. A że amerykańskie wojska do Polski sprowadzał, to dobrze? Nie no, że wojska amerykańskie są to dobrze. Ale poza tym to świr. No i tak dochodzimy do Smoleńska, i większość Polaków zaczyna się do tego przychylać, że to nie był nieszczęśliwy zbieg okoliczności

– mówił prowadzący program Piotr Lisiewicz. 

Rozmowę i starcie Kapeli znad Baryczy ze Skibą obejrzeć można poniżej, piosenka w obronie Macierewicza od 29 minuty:

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#„Wywiad z chuliganem”

Magdalena Nowak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo