Szef MSZ Ukrainy: Czas na surowsze sankcje na Rosję

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba wysłał list do szefa dyplomacji UE Josepa Borella, wnioskując o poszerzenie zakresu sankcji unijnych na Rosję o "surowe ograniczenia nałożone na przemysł produkcji rakiet i wszystko, co służy do wystrzeliwania śmiercionośnych pocisków na Ukrainę".

Dmytro Kułeba
Autorstwa Mfa.gov.ua, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=122477478

- Następny pakiet sankcyjny, zaproponowany przez Komisję Europejską, zawiera kilka istotnych punktów, na które Ukraina od dawna zwracała uwagę. Chodzi m.in. o restrykcje przeciwko większej liczbie rosyjskich banków oraz uniemożliwienie nadawania kolejnym rosyjskim kanałom propagandowym. (...) Rosja musi też jednak zostać całkowicie pozbawiona możliwości uderzania w cywilną infrastrukturę krytyczną Ukrainy

- zadeklarował Kułeba.

Do tej pory UE objęła sankcjami 1241 osób w Rosji i 118 rosyjskich podmiotów gospodarczych.

 Wczoraj w życie weszło embargo na sprowadzanie rosyjskiej ropy naftowej do Unii Europejskiej drogą morską, a także uzgodniony przez UE, G7 i Australię na 60 dolarów za baryłkę limit ceny ropy z Rosji transportowanej drogą morską. Ograniczenia te mają utrudnić Moskwie finansowanie wojny na Ukrainie przy zachowaniu stabilności dostaw energii na świecie.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#Dmytro Kułeba #Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo