Zgwałcona 89-latka podda się eutanazji

89-latka z Lint w północnej Belgii zdecydowała się na eutanazję po tym. gdy została zgwałcona przez 36-letniego narkomana - informuje dziennik „Het Laatste Nieuws”. Zabieg zostanie wykonany w przyszły poniedziałek. Natomiast gwałciciel został skazany przez sąd na 8 lat więzienia.

analogicus

Do tragedii doszło w lipcu br. na terenie ośrodka opieki społecznej Zonnestraal w Lint. Pijany 36-latek, będący pod wpływem kokainy, zgwałcił poruszającą się na co dzień na wózku inwalidzkim staruszkę w jej pokoju.

Jak relacjonował w sądzie, niczego nie pamięta z tego zdarzenia. Jego adwokat twierdzi, że do zdarzenia by nie doszło, gdyby jego klient nie był pod wpływem narkotyków. Sąd orzekł, iż spędzi on najbliższych 8 lat w więzieniu.

Z informacji „HLN” wynika, że wydarzenia były dla kobiety tak traumatyczne, że złożyła ona wniosek o eutanazję, który został zaakceptowany i skrócenie jej życia ma nastąpić w poniedziałek 12 grudnia.

„Wszystko czego ona teraz chce, to pożegnać się z godnością” – powiedział dziennikowi Walter Damen, prawnik reprezentujący ofiarę gwałtu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo