Portugalia-Szwajcaria 6:1. Shaqiri przeprasza kibiców

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy reprezentacji Szwajcarii Xherdan Shaqiri przeprosił kibiców za wtorkową porażkę z Portugalią 1:6 w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. "To nie była prawdziwa twarz tej drużyny" - powiedział 31-letni skrzydłowy Chicago Fire.

Xherdan Shaqiri
Autorstwa Антон Зайцев - https://www.soccer.ru/galery/1055626/photo/733817, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70307239

Portugalia zupełnie zdominowała Helwetów, a hat-trickiem popisał się Goncalo Ramos. Bramki zdobyli też doświadczony Pepe, Raphael Guerreiro i Rafael Leao.

"Musimy dziś przeprosić całą Szwajcarię w imieniu całego zespołu. To nie była nasza prawdziwa twarz. Jesteśmy bardzo rozczarowani. Ten mecz ukazał nasze limity. Trener nakreślił nam plan, ale to nie zadziałało. Przegraliśmy to spotkanie już w pierwszej połowie i zawsze byliśmy o krok za rywalami"

- przyznał Shaqiri, który wziął udział w swoim czwartym mundialu.

Także selekcjoner Murat Yakin przyznał, że jego zespół został zupełnie zaskoczony przez rywali.

"Trzeba się z tym pogodzić i pogratulować Portugalii. To była tego wieczoru po prostu lepsza drużyna. Przegraliśmy mecz, ale to nie oznacza, że zaczniemy być pesymistami i wszystko krytykować. Ale ta porażka boli. Ten wynik i styl gry mnie smucą"

- podkreślił 48-letni szkoleniowiec, który przed turniejem twierdził, że pracuje z "najlepszą w historii" drużyną Szwajcarii.

Helweci nie dotarli do ćwierćfinału MŚ od 1954 roku.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#sport

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo