Środa pochmurna, z wszelkimi opadami

W środę nad Polską będzie przemieszczał się chłodny front atmosferyczny, któremu towarzyszyć mogą opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu - powiedziała Małgorzata Tomczuk, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała Małgorzata Tomczuk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, pogodę w kraju będzie kształtował niżów z głównym ośrodkiem nad północną Skandynawią. Do Polski napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

"Środa w Polsce będzie dniem z zachmurzeniem dużym i - podkreśliła - opadami wszystkiego. Na południu głównie będzie to deszcz. Im dalej na północ, tym więcej śniegu. Na północy kraju będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich możliwe są opady śniegu. Najchłodniej, około minus 1 stopnia Celsjusza, będzie na Suwalszczyźnie. W głębi kraju temperatura bardzo wyrównana - od zera do 3 stopni. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim około 4 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. Na podgórzu Sudetów wiatr może osiągać prędkość do 55 km/h. W rejonach podgórskich i w górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne"

- powiedziała Małgorzata Tomczuk.

W nocy zachmurzenie nadal będzie duże z wyjątkiem południa, gdzie spodziewane są przejaśnienia. Na północnym wschodzie możliwe przelotne opady śniegu, a nad morzem deszczu ze śniegiem. Temperatura na przeważającym obszarze kraju od -2 do -1 stopnia. W rejonach podgórskich do -6, a nad samym morzem około zera. W dalszym ciągu wiatr silniejszy, porywisty. W rejonach, gdzie spadnie śnieg, może wywoływać zawieje i zamiecie. Na północy kraju może osiągać prędkość do 60-65 km/h, z kierunków zachodnich.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo