Marznące opady, oblodzenie, śnieg. IMGW wydał ostrzeżenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł dziś przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź na wschodzie kraju. Wydano również ostrzeżenia przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu dla południowych krańców Polski.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/12019

Instytut wydał we wtorek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami. Alerty obowiązują do 1 w nocy we wschodnich powiatach województw lubelskiego i mazowieckiego, a do 9 rano w całym województwie podlaskim i na wschodnim krańcu warmińsko-mazurskiego.

"Występują i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź"

- przestrzegł IMGW.

Dla północnych powiatów podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego wydano ostrzeżenia przed oblodzeniem, także obowiązujące do 9 rano.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie"

- brzmi treść alertu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu obowiązywać będą do rana w karkonoskich powiatach województwa dolnośląskiego.

"W górach powyżej 600 m n.p.m. występują i nadal prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm"

- ostrzegli synoptycy.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska #IMGW #ostrzeżenie

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo