Środa pochmurna z opadami - wszystkimi możliwymi

Z zachodu do Polski napływa chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie, za sprawą którego jutro możemy spodziewać się opadów deszczu, deszczu ze śniegiem, a w niektórych rejonach kraju śniegu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Pexels

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w środę Polska znajdować się będzie w zasięgu niżów z głównym ośrodkiem nad północną Skandynawią. Do Polski napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie, a z zachodu na wschód przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny.

"Środa w Polsce będzie dniem z zachmurzeniem dużym i opadami wszystkiego. Na południu będzie to deszcz. Im dalej na północ, tym więcej śniegu. Na północy kraju będą to opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W rejonach podgórskich możliwe są opady śniegu. Najchłodniej, około minus 1 stopnia Celsjusza, będzie na Suwalszczyźnie. W głębi kraju temperatura bardzo wyrównana - od zera do 3 stopni. Na Dolnym Śląsku i Pomorzu Zachodnim około 4 stopni. Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, porywisty. Na podgórzu Sudetów wiatr może osiągać prędkość do 55 km/h. W rejonach podgórskich i w górach możliwe są zawieje i zamiecie śnieżne"

- powiedziała synoptyk IMGW-PIB.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo