Ukraiński resort zdrowia apeluje o przekładanie operacji

Ukraińskie ministerstwo zdrowia wezwało dziś do przełożenia zaplanowanych operacji do czasu ustabilizowania się dostaw energii. W ostatnich tygodniach rosyjskie ataki poważnie uszkodziły infrastrukturę energetyczną Ukrainy i doprowadziły do przerw w dostawach prądu.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/marionbrun

Szpitale nadal zapewniają opiekę medyczną w nagłych przypadkach, ale planowe operacje powinny zostać tymczasowo zawieszone, by odciążyć system ochrony zdrowia w związku z możliwymi przyszłymi przerwami w dostawach prądu - przekazało ministerstwo w komunikacie.

Zaplanowane operacje zostaną przeprowadzone, kiedy dostawy prądu zostaną ustabilizowane - zapewniono. Dodano, że lekarze powinni indywidualnie oceniać, czy dany zabieg można przełożyć na późniejszy termin.

Wczoraj wojska rosyjskie przeprowadziły kolejną falę zmasowanych ataków rakietowych wymierzonych w ukraińską infrastrukturę energetyczną. W efekcie na terenie całej Ukrainy doszło do awaryjnych przerw w dostawie prądu.

Ukraiński operator sieci energetycznej Ukrenerho przekazał we wtorek, że przywrócenie produkcji prądu do poziomu sprzed poniedziałkowych nalotów potrwa jeszcze kilka dni.

Władze Ukrainy informowały w listopadzie, że wszystkie szpitale w kraju zostały wyposażone w generatory.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Ukraina #wojna #Rosja #prąd #operacje

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo