Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »

Duża niespodzianka na mundialu w Katarze! Hiszpanie już mogą pakować walizki

Maroko dołączyło do grona ćwierćfinalistów piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. We wtorek po wyrównanym meczu zespół z Afryki wyeliminował faworyzowaną Hiszpanię. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, wcześniej obie drużyny nie zdobyły bramek.

Piłkarze Maroka i Hiszpanii spotkali się w 1/8 finału mundialu w Katarze

Marokańczycy niespodziewanie dobrze radzili sobie w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw świata. "Lwy Atlasu" - zaskakując wielu - wyprzedzili w tabeli wicemistrzów świata Chorwatów i odesłali do domu faworyzowanych Belgów, których pokonali w bezpośrednim starciu 2:0.

Wyniki afrykańskiej drużyny w Katarze kazały ostrożnie prognozować rezultat starcia z Hiszpanią. Drużyna prowadzona przez Luisa Enrique wprawdzie była wskazywana przez bukmacherów jako faworyt spotkania w 1/8 finału, ale część ekspertów przewidywało, że może dojść do niespodzianki.

Bez goli

Faktycznie Hiszpanie od początku przeważali jeżeli chodzi o posiadanie piłki, ale nie przekładało się to nie tylko na bramki, ale nawet na sytuacje bramkowe. Równie dobrze wynik otworzyć mogła preferująca grę z kontrataku drużyna Maroka.

Minuty upływały, a żaden z zespołów nie zdołał przełamać impasu. Sędzia Fernando Andres Rapallini z Argentyny musiał zatem zarządzić dogrywkę. W niej Hiszpanie byli bliżej szczęścia, a Marokańczyków ratował między innymi słupek. Koniec końców o losach awansu zadecydowały rzuty karne, a te lepiej strzelali piłkarze z Afryki. Bramkarz Maroka - Bono - nie dał się z jedenastu metrów pokonać ani razu!

Zwycięzca meczu spotka się w ćwierćfinale piłkarskiego mundialu w Katarze z lepszym z pary: Portugalia - Szwajcaria.

Maroko - Hiszpania 0:0  rzuty karne: 3:0

Sędzia: Fernando Andres Rapallini (Argentyna). Widzów 44 667

Źródło: niezalezna.pl