Prestiżowe rozgrywki ponownie w Polsce. Turniej finałowy siatkarskiej Ligi Narodów w Gdańsku

Turniej finałowy przyszłorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w Ergo Arenie w Gdańsku w dniach 19-23 lipca. Decydujące spotkania rywalizacji siatkarek odbędą się natomiast w Arlington w USA.

Siatkarskie emocje na najwyższym poziomie ponownie w Polsce
fot. FIVB

Gdańsk był wcześniej gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy, a także m.in. meczów zeszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy.

Finał Ligi Narodów w Polsce

Kolejny raz siatkówka na najwyższym, międzynarodowym poziomie trafi do Gdańska. Cieszymy się, że najlepsi siatkarze świata z reprezentacją Polski na czele zagrają w lipcu w Ergo Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecze i do wspólnego przeżywania sportowych emocji

- powiedział zastępca prezydenta Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski, cytowany na oficjalnej stronie Ergo Areny.

Decydująca faza rywalizacji siatkarek odbędzie się w Arlington w amerykańskim stanie Teksas od 12 do 16 lipca. Stany Zjednoczone są też gospodarzem jednego z turniejów fazy zasadniczej mężczyzn - od 4 do 9 lipca zagrają oni w Anaheim.

Przyszłoroczna edycja Ligi Narodów będzie miała taki sam format jak w tym sezonie - w rozgrywkach, zarówno kobiecych jak i męskich, weźmie udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy po osiem. Każdy zespół w ciągu trzech tygodni rozegra 12 spotkań.

Do fazy finałowej awansuje osiem najlepszych drużyn. Ma ona format pucharowy, co oznacza, że gra rozpocznie się od ćwierćfinałów, a następnie odbędą się półfinały i finał. Jako gospodarz Polacy mają zagwarantowane miejsce w tym turnieju, bez względu na wyniki fazy zasadniczej. Biało-czerwone będą musiały powalczyć o awans w trakcie trzech turniejów pierwszego etapu rozgrywek.

 Źródło: pap, niezalezna.pl

 

#Liga Narodów siatkarzy

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo